Wygrana radziszowian „O PUCHAR INKI”

Finał Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców „O PUCHAR INKI” zorganizowany przez CKiS w Skawinie w ramach IMS SZS odbył się 6 lutego.

Do Hali Sportowej przyjechały 4 szkolne reprezentacje wyłonione z rozgrywek grupowych: SP 6 Skawina, SP Radziszów,  SP Zelczyna i ZPO Kopanka. Tryumfowali reprezentanci Radziszowa, a MVP dzisiejszych zawodów został Wojciech Świerczek, reprezentant srebrnej skawińskiej „Szóstki”.

Do turnieju piłki siatkowej chłopców zgłosiło się dziewięć szkół. Turniej  rozegrano w trzech etapach: grupa A, grupa B i grupa C oraz finały. Do finałów awansowały drużyny z pierwszych miejsc w grupach oraz jedna z trzech z drugich miejsc, które rozegrały dodatkowy turniej po zakończeniu grupy C.

Grupy turniejowe poniżej, a szczegółowe wyniki gier w załączniku.

Grupa A: SP 6 Skawina, SP Kopanka, SP 1 Skawina,

Grupa B: SP Radziszów, SP 2 Skawina, SP Wielkie Drogi

Grupa C: SP 4 Skawina, KSP Skawina, SP Zelczyna

Siatkówka IMS chłopców

Finałowa rozgrywka była niezwykle emocjonująca. Młodzi siatkarze zaciekle walczyli o każdą piłkę. Mistrzami w obronie własnego pola, przy jednoczesnym skutecznym atakowaniu pola przeciwnika zza siatki, okazali się radziszowianie. Srebro wywalczyli siatkarze „Szóstki”, brąz Kopanka, a tuż za podium stanął team Zelczyny.

Pojedynki finałowe

SP-6 vs SP- Zelczyna  2:0
SP-Radziszów vs ZPO Kopanka 2:1

Mecz o miejsce  trzecie

ZPO Kopanka vs SP- Zelczyna 2:0

 Mecz o tytuł Mistrza Gminy

SP-6 vs SP-Radziszów 0:2

Najlepszym siatkarzem turnieju wybrano reprezentanta skawińskiej „Szóstki” Wojciecha Świerczka i to do niego powędrowała okolicznościowa statuetka. Każda finałowa drużyna za zaangażowanie, wolę walki i ambicję zasłużyła na wyróżnienie, a dzięki sponsorowi rozgrywek Ligi Szkolnej, firmie Grana, wszystkie teamy zostały nagrodzone pucharami, piłkami i upominkami.Tradycyjnie nie zabrakło dyplomów, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez CKiS.

Gratulujemy i zapraszamy do obejrzenia FOTORELACJI z turnieju.

źródło: ckis.pl | Barbara Brodzińska

%d bloggers like this: