Wysoka wygrana Pozowianki

Koniec sezonu coraz bliżej, a w krakowskiej 3 grupie klasy B górna część tabeli nadal nie jest jednoznacznie rozstrzygnięta. Jednym z faworytów do mistrzostwa jest zespół z Pozowic, który w niedzielę w Jeziorzanach podejmował rezerwy tamtejszej Wisły.
Drużyny prezentowały w pierwszej połowie dwa zupełnie inne style gry. Wisła zdecydowaną większość czasu przeprowadzała ataki skrzydłami, natomiast goście ładnie operowali piłką w środku strasząc groźnymi prostopadłymi podaniami. Pozowianie po kilku bardzo dobrych niewykorzystanych sytuacjach skorzystali na błędzie bramkarza Wisły, Tomasz Wyroba umieszcza piłkę w siatce i Pozowianka wychodzi na prowadzenie.

Druga bramka dla przyjezdnych to fatalna pomyłka bramkarza. Rzut wolny z połowy boiska, Michalec posyła dośrodkowanie w pole karne, piłka spada na ziemie przed bramkarzem gospodarzy, odbija się od ziemi i przelatując nad głową golkipera mija linię bramkową. Goście prowadzą 2-0 i przy takim stanie kończy się pierwsza część gry.
Początek drugiej połowy to przewaga Jeziorzan, to oni częściej byli przy piłce i groźnie atakowali, jednak wydawało się, że gracze z Pozowic nadal mają mecz pod kontrolą. W ostatnim kwadransie goście dołożyli dwa trafienia – Patryk Pilszak po mierzonym strzale z okolic 13 metra, oraz Dawid Piszczek również z pola karnego. Obu strzelcom asystował Michalec.
Spotkanie kończy się wynikiem 4-0 dla przyjezdnych.
Obecna sytuacja w tabeli jest bardzo ciekawa i walka o najwyższe lokaty, mistrzostwo i awanse będzie toczyć się na pewno do ostatniej kolejki.

Wisła Jeziorzany – Pozowianka Pozowice 0:4