Wystawa fotografii Roberta Krawczyka w Skawinie

W piątkowy wieczór galeria Pałacyku Sokół wypełniła się po brzegi. Wszystko za sprawą wystawy fotografii Roberta Krawczyka pt. „Człowiek jako punkt odniesienia do całości”.

Wernisaż rozpoczął się od muzycznej niespodzianki. Na otwarcie tak wyjątkowego wieczoru usłyszeliśmy solistkę warsztatów wokalnych Julię Krzywoń, w piosence „Oczy tej małej”. Ta piękna kompozycja Zygmunta Koniecznego powstała do tekstu wyjątkowej poetki Agnieszki Osieckiej, w której twórczości  człowiek i jego świat zawsze mają pierwsze miejsce.

Robert Krawczyk obrazuje świat w monochromatycznym kadrze, którego najważniejszym elementem jest człowiek i jego piękno. Jak mówi sam artysta: „ Choć zajmowałem w życiu się wieloma rzeczami, które niewątpliwie bardzo mnie wzbogaciły, to właśnie fotografia stała się moją największą pasją, którą rozwijam i pielęgnuję cały czas.” Oglądający zdjęcia mogli zauważyć jak pracochłonne były stworzone ujęcia, w których główną rolę niezmiennie odgrywają ludzie. Swoją obecności zaszczycił nas O. Leon Knabit, którego postać również została uwieczniona na fotografiach.

Razem z Julią, na scenie pojawiły się także: Weronika Gajewska, Karolina Głowacz, Gabriela Sieradzka oraz Kamila Wojtas, a  w sali rozbrzmiały: „Niech żyje bal”, „Dziś późno pójdę spać” i „Where you going tonight”. Dziewczyny uczestniczą w zajęciach sekcji wokalnej CKiS , która od niedawna stworzyła zespół wokalny „TANTO”.

Zwiedzanie wystawy było okazją do wspomnień, rozmów oraz miłego spędzenia czasu.

Dziękujemy Artyście za udostępnienie swojej twórczości a wszystkim Gościom, za tak liczne uczestnictwo w naszym artystycznym wydarzeniu.

Dla tych, którzy nie mogli być dzisiaj z nami, mamy świetną wiadomość. Wystawę można zobaczyć w galerii Pałacyku Sokół do końca marca.

źródło: Anna Wrzoszczyk | ckis.pl

Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmBujnvL [fot. Jarosław Karasiński]