Jak co roku na ostatni tydzień czerwca przypada rodzime święto naszego teatru, które w tym roku będziemy obchodzić po raz 15ty. Jest to czas kiedy zwieńczamy roczną pracę nowo przygotowanymi spektaklami. Jest to czas premier Teatru „MASKA” tworzonego przez młodzież szkół ponadgimnazjalnych i dorosłych oraz „Teatru Wszystko Gra” skupiającego młodzież gimnazjalną. W tegorocznym programie nie zapomnieliśmy o najmłodszej, dziecięcej publiczności, dedykując jej jeden ze spektakli. Zachęcamy do zapoznania się z programem Tygodnia Teatralnego.
Przypomnijmy, iż Skawiński Tydzień Teatralny powstał z inicjatywy i potrzeby Teatru MASKA. Z roku na rok poszerzały się aktorskie szeregi, dzięki czemu średnio powstawały rocznie trzy spektakle premierowe. Maska w 2018 roku świętuje 21 lat swojego istnienia, w tymże roku Skawiński Tydzień Teatralny odbędzie się po raz piętnasty.
Skawiński Tydzień Teatralny to wyjątkowe święto skawińskiego amatorskiego teatru, w ramach którego na scenie teatralnej zabytkowego Pałacyku Sokół amatorskie grupy teatralne (zarówno grupy dziecięce, jak i dorośli) przez pięć kolejnych dni prezentują efekty swojej całorocznej pracy, zapraszając mieszkańców miasta i gminy przede wszystkim na premierowe spektakle, choć także te, które widzowie nawet po latach oglądają najchętniej. Wstęp na spektakle jest bezpłatny. Cieszy nas fakt, iż to teatralne wydarzenie cieszy się wciąż niegasnącym zainteresowaniem publiczności.
Zachęcamy do zapoznania się z programem XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego.
Poniedziałek rozpoczniemy w mrożkowym takcie 2/4…, czyli na maskowym afiszu jeden z ulubionych dramatopisarzy, tym razem w „Tangu”. Wśród doborowej obsady aktorskiej, dwa młode narybki – Beata Boroń w roli Ali i Artur Gros w roli… Artura, którym mocy na scenie dodadzą pozostali aktorzy.
Wtorkowy dzień oddaliśmy SCENIE MŁODYCH, w ramach którego zobaczymy aż dwa spektakle. Pierwszy rozpoczniemy o godzinie 16.00, który wprowadzi nas w ulubiony przez wiele pokoleń świat Akademii Pana Kleksa, przepełnionego bajkami i magią kolorowych piegów. Spektakl został nagrodzony w marcu tego roku, podczas festiwalu Teatrów Dziecięcych Melopomena, którego organizatorami było Centrum Kultury i Sportu w Skawinie z Zespołem Szkół Publicznych w Radziszowie. Czas trwania spektaklu jest na tyle bezpieczny dla fanów piłki nożnej, że spokojnie mogą przyjść go obejrzeć, by po jego zakończeniu zdążyć przed telewizory. Obejrzyjcie najpierw nasz spektakl, a potem trzymajcie kciuki za polski zespół, który podczas Mistrzostw Świata zagra w pierwszym meczu z Senegalem.
Kiedy możliwe, że pomeczowe emocje jeszcze nie opadną… rozpoczniemy drugi spektakl w ramach SCENY MŁODYCH. Będzie to premierowe przedstawienie Teatru WSZYSTKO GRA, które wyreżyserował Mateusz Droździewicz. W zeszłym roku debiutował w roli reżysera, dziś sprawnie wchodzi w tę rolę po raz drugi. Mocne teksty wychowawcze i czarny humor niezwykle spodobał się młodym aktorom. Warto przyjść ich zobaczyć.
Półmetek Tygodnia Teatralnego to czas drugiej premiery. Maska po raz pierwszy sięga do twórczości Michała Walczaka. Niewątpliwie narracja bliska naturze naszego teatru, trochę „nieuczesana”, szalona, niekonwencjonalna. Wśród aktorów z wieloletnim stażem, zobaczymy debiutującego Wojciecha Żaka. Trzymamy kciuki nie tylko za pomyślność Wojtka, ale i całego zespołu!
W czwartek Maska powraca do megaprodukcji, której pierwsze dwa akty po raz pierwszy zaprezentowano podczas XII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego w 2015 roku. Niegasnące uwielbienie publiczności dla Pana Jourdaina i doskonałe 16 postaci z otoczenia mieszczanina, wykreowane brawurowo przez aktorów Maski i tancerki Zespołu Cheerleaders, przekonują że wciąż warto wpisywać ten tytuł na afisz w repertuarze naszego teatru.
Ostatni dzień XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego to diametralny przeskok nastrojów i scenicznej gry aktorskiej. Pierwszy monodram w historii Maski był nie lada wyzwaniem. Niewielu mogłoby wziąć na swoje barki ciężar jednoosobowej odpowiedzialności za spektakl. Joanna Gądek… z dwudziestojednoletnim scenicznym doświadczeniem niewątpliwie mogła sobie na to pozwolić, w dodatku z doskonałym efektem. Warto zobaczyć ją w roli Mariny Vlady, żony Włodzimerza Wysockiego, która opowie o pięknej, choć gorzkiej, pełnej namiętności miłości.
Prosimy również o zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi informacjami z zakresu organizacji widowni!
Do zobaczenia!!!
źródło: ckis.pl