XVIII Bieg Skawiński 19 IX 2021

W niedzielę 19 września 2021r. w Skawinie odbył się przełożony XVIII Bieg Skawiński

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią do Skawiny znowu zawitali biegacze. Pogoda jak zawsze dopisała było chłodno, ale bez deszczu. W godzinach dopołudniowych jako pierwsi walkę z dystansem i zmęczeniem podjęli młodzi rolkarze na asfaltowym torze przy Błoniach Skawińskich. Następnie swoich sił próbowali biegacze z przedszkoli, szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. W sumie około 200 młodych rolkarzy i biegaczy przekroczyło linię mety. Tradycyjnie wszyscy startujący otrzymali dyplomy, oryginalne medale, a najlepsze trójki z każdej kategorii nagrody rzeczowe. Po dekoracji najmłodszych przyszedł czas na dorosłych. Na 9-cio kilometrową trasę do Radziszowa i z powrotem wyruszyli rolkarze. Wśród 92 rolkarzy bezkonkurencyjny okazał się Ciężki Paweł z Krakowa, a wśród pań Tokarz Małgorzata z Gorlic.

Oczekiwany z dużym zainteresowaniem Bieg Główny na 10 km tradycyjnie wystartował o godz. 15.00. Od samego startu tempo nadawali trzej biegacze z Polski, Ukrainy oraz Maroka. Ostatecznie zwyciężył Didoviodiuk Dmytro z Ukrainy w czasie 30 min. 34 sek. Wśród kobiet zwyciężyła Didovioduk Olesia również z Ukrainy w czasie 35 min. 24 sek. Bieg Główny ukończyło 434 uczestników. W klasyfikacji IV Memoriał im. Tomasza Staszczaka zwyciężył Młodzik Dariusz Łączany, a wśród pań Daszkowska Olga z Krakowa. W ramach Biegu Skawińskiego odbyły się XII Mistrzostwa Polski Energetyków w biegu na 10 km. W tej kategorii mogli startować pracownicy elektrowni, elektrociepłowni i spółek dystrybucyjnych oraz innych firm bezpośrednio współpracujących z energetyką. Najlepszymi energetykami okazali się Maciorowski Grzegorz z Elektrowni Turów oraz Chaczyk Bernarda z MPEC Kraków drużynowo PGE Elektrownia Turów przed ZRE Katowice i MPEC Kraków .

W kategorii XI Mistrzostw Gminy Skawina w biegu na 10 km najlepszym okazał się Sułowski Adrian ze Skawiny, a wśród kobiet „Mistrzynią Gminy Skawina” została Dudek Alicja ze Skawiny. Wszyscy uczestnicy XVIII Biegu Skawińskiego otrzymali oryginalne pamiątkowe medale, techniczne koszulki, dyplomy. Najlepsi w poszczególnych kategoriach premie pieniężne, nagrody rzeczowe, puchary, a nagrody w postaci 2 telewizorów 43” w drodze losowania „padły łupem” biegaczy z Krakowa i Skawiny. Stowarzyszenie „Nasz Radziszów” ufundowało dodatkowe nagrody dla najlepszej radziszowianki i najlepszego radziszowianina.

Wszystkie wyniki oraz galeria zdjęć: http://www.skawina.biegskawina.pl/
Filmiki: https://www.facebook.com/bieg.skawinski

źródło: gminaskawina.pl