Zaginiony senior z Brzeszcz odnaleziony w Skawinie, wzięli go za nietrzeźwego kierowcę

Wczoraj po południu, 80 – letni senior z Brzeszcz wyjechał swoim samochodem z domu nikogo o tym nie informując. Zaniepokojona rodzina zgłosiła zaginięcie, a policjanci wszczęli poszukiwania. Zaginiony został odnaleziony w niespełna pół godziny na terenie Skawiny, dzięki informacji od jednego z kierowców.

Dzisiaj w nocy (04/05.05.) policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach przyjęli zawiadomienie o zaginięciu 80 – letniego mieszkańca Brzeszcz. Z informacji od zaniepokojonych członków rodziny wynikało, że senior  po południu wyjechał z domu samochodem marki fiat, lecz pomimo godzin nocnych nie wrócił do domu. W związku z powyższym natychmiast zostały wszczęte poszukiwania mężczyzny. Jednym z elementów procedury było wprowadzenie informacji o zaginięciu do policyjnej bazy danych. Informacja błyskawicznie dotarła do wszystkich jednostek w kraju.

Niespełna półgodziny później dyżurny komisariatu  Policji w Brzeszczach otrzymał informację od policjantów z Komisariatu Policji w Skawinie o odnalezieniu 80 – latka. Jak się okazało, funkcjonariusze tamtejszej jednostki zatrzymali seniora do kontroli drogowej, tuż po tym jak jeden z kierowców dostrzegł fiata, którego styl jazdy sugerował, że za jego kierownicą może siedzieć nietrzeźwy kierujący. Badanie stanu trzeźwości nie wykazało u seniora obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Sposób jazdy 80 – latka wzbudził zastrzeżenia, więc nocna wycieczka dla seniora może zakończyć się skierowaniem  go na badania kontrolne.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się kierowcy, który sądząc, że pomaga w wyeliminowaniu z ruchu drogowego nietrzeźwego, niespodziewanie pomógł odnaleźć zaginionego.

źródło: KPP Kraków | foto ilustracja: pixabay.com