Zapraszamy do słonecznej Italii za darmo!

W najbliższy poniedziałek tj. 26 XI serdecznie zapraszamy na wyjątkowy koncert w Pałacyku „Sokół”, który nas zabierze do słonecznej Italii za sprawą włoskiego gitarzysty klasycznego Giuliano Bianchi z repertuarem ojczystych kompozycji.

Giuliano Bianchi naukę gry na gitarze rozpoczął w wieku ośmiu lat, by z wyróżnieniem uzyskać tytuł magistra w 2001 roku w Konserwatorium Muzycznym w Como, pod kierunkiem Maestro Massimo Laura. W 2004 uzyskał drugi tytuł magistra w Konserwatorium Włoskiej Szwajcarii. Wśród jego nauczycieli byli między innymi: Francesco Biraghi, Franco Matrone, Rocco Peruggini, Richard Jacobowski i Philippe Villa.

Jest laureatem I nagrody w Narodowym Konkursie Gitarowym „Città di Castelfidardo” oraz II nagrody na Ogólnokrajowym Konkursie „Rospigliosi” w Pistoia. Zagrał ponad 100 koncertów, zarówno solowych, jak i w różnych zespołach kameralnych, we Włoszech i Szwajcarii.

Wystąpił w Teatrze “La Scala” w Mediolanie w 2001, 2002 i 2003 roku. Szczególnie w pamięci pozostaje premiera „Otella” Giuseppe Verdiego, w reżyserii Riccardo Mutiego z tenorem Placido Domingo, który zainaugurował sezon operowy Teatru 7 grudnia 2001 roku.  W 2011 i 2012 roku współpracował ze skrzypkiem Davide Alogna.

Jego wielką pasją jest nauczanie i dzielenie się wiedzą oraz miłością do muzyki z uczniami. Przez 15 lat uczył w Liceum Muzycznym „Appiani” Monza i w Biasca School of Music w Biasca i Lodrino (Szwajcaria), której był dyrektorem w latach 2011 – 2018. Jego uczniowie wyróżniali się w różnych konkursach krajowych, zdobywając między innymi pierwszą nagrodę na „Szwajcarskim Konkursie Młodych – CSMG”.

Od 2018 roku Giuliano Bianchi mieszka w Skawinie.

Podczas koncertu usłyszymy kompozycje gitarowe Mauro Giulianiego, Benvenuto Terzi’ego, Mario Castelnuovo-Tedesco oraz Carlo Domeniconi’ego.

Zapraszamy w poniedziałek, 26 listopada 2018 r., o godz. 18.00 do Pałacyku “Sokół”.

Wstęp wolny

źródło: ckis.pl

%d bloggers like this: