Jak zorganizować opiekę nad dwójką dzieci – szybka gotówka

Opieka nad jednym maluchem to nie lada wyzwanie. Kiedy na świat przychodzą bliźnięta tych wyzwań jest dwa razy więcej. Początki są zawsze trudne, ale wraz z upływem czasu będzie coraz łatwiej. Jak poradzić sobie z opieką nad dwójką dzieci jednocześnie, aby mieć trochę czasu dla siebie i nie zwariować?

Dobra organizacja

Kiedy świeżo upieczona mama wraca ze szpitala do domu z bliźniakami, jest przerażona i zastanawia się, czy da sobie radę. Karmienie, kąpanie czy przewijanie dwóch bobasów na raz jest wyczynem i graniczy z cudem. W pierwszych miesiącach życia najłatwiej jest karmić oboje dzieci jednocześnie. Karmienie najpierw jednego, a potem drugiego dziecka zajęłoby bardzo dużo czasu. W przypadku bliźniąt do kąpieli potrzebne są dwie osoby, bo niemowlęta należy kąpać osobno, zanim nie zaczną samodzielnie siedzieć. Warto wtedy skorzystać z pomocy babci albo bardziej doświadczonej cioci. W dni, kiedy mama jest z dziećmi sama, może zrezygnować z ich kąpieli.

Wyposażenie

Rodzice powinni ułatwić sobie opiekę na tyle, na ile jest to tylko możliwe. Warto mieć w domu przedmioty, które ułatwią i przyśpieszą opiekę nad bliźniakami – podgrzewacz do butelek, termos na wodę, leżaczki, dużą torbę na spacer. Niestety takie gadżety są związane z podwójnymi wydatkami. Dotyczy zarówno ubranek, pieluszek, kosmetyków, jak i pozostałych akcesoriów. Najważniejszym zakupem i największym wydatkiem jest wózek. Przy zakupie trzeba sprawdzić, czy zmieści się on do samochodu, czy nie sprawi problemów przy wejściu do mieszkania i czy nie będzie zbyt ciężki.

Odpoczynek

Opieka nad dwójką dzieci to duże obciążenie, nie tylko finansowe. Żadna mama nie jest supermenem i tak jak każda kobieta, potrzebuje odpoczynku i czasu spędzonego z mężem. Nie należy mieć wtedy wyrzutów sumienia i koniecznie trzeba pomyśleć o sobie. Możemy przecież wynająć opiekunkę na wieczór lub poprosić o opiekę dziadków, wyjść do kina i na dobrą kolację. Odpoczynek od dzieci jest niezbędny, aby rodzice mogli funkcjonować jako małżeństwo.

Trening czyni mistrza

Dwoje dzieci to dwa razy więcej obowiązków i wydatków, ale przede wszystkim szczęścia i radości. Nie należy zbytnio martwić się tymi pierwszymi, ponieważ każda z mam sobie poradzi. Trudne chwile szybko mijają, szybko zapomina się o nieprzespanych nocach i kolkach, a podwójny uśmiech wynagradza wszystkie poniesione wydatki. Bo czego nie robi się dla ukochanych dzieci!

Przygotowanie

Przy dwójce dzieci warto rozłożyć zakupy w czasie. Podwójne wydatki mogą przekroczyć nasze finansowe możliwości, a wtedy może się przydać szybka pożyczka. Pomoże nam zakupić najpotrzebniejsze rzeczy dla maluszków. Szybka pożyczka często może być spłacana w ratach, dlatego nie musimy przygotowywać się duży, jednorazowy wydatek. Pamiętajmy jednak, że szybka pożyczka wymaga terminowej spłaty, dlatego odpowiedzialnie podchodźmy do takich zobowiązań finansowych, warto sprawdzić propozycje firmy Profi Credit.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz