Zastanawiasz się, czy warto inwestować w pozycjonowanie? Zapytaliśmy o to specjalistów!

Na pozycjonowanie w Google decydują się przede wszystkim firmy usługowe i sklepy internetowe. Powód jest jeden: chęć zwiększenia sprzedaży. Oczywiście wraz z nią promowanie strony w sieci przynosi wzrost rozpoznawalności marki i kreowanie wizerunku, a także budowanie zaufania wśród potencjalnych klientów. Gdy strona jest dobrze wypozycjonowana, pozyskiwanie nowych kontrahentów zajmuje znacznie mniej czasu. A to już sporo argumentów przemawiających za tym, że promocja tego typu się opłaca. O więcej spytaliśmy ekspertów w branży.

Pozycjonowanie lokalne to najbardziej skuteczna metoda dotarcia do klientów 

Jest to jednoznaczne z faktem, że działania w obrębie SEO i pozycjonowania stron są dla firmy lukratywne. Co ważne, muszą one być wykonywane przez specjalistów, którzy nie ograniczają swoich usług do usunięcia krytycznych błędów z kodu, założenia wizytówki w Google czy prowadzenia bloga firmowego. Jak wyjaśnia ekspert z https://afterweb.pl/ , pozycjonowanie stron opiera się przede wszystkim na zaawansowanym linkowaniu. Jeśli link building jest prowadzony rzetelnie, w oparciu o starannie przygotowane bazy, witryna zyska wysoką i stabilną pozycję w Google. Oczywiście oprócz linkowania, ważnych działań jest znacznie więcej: pozyskiwanie opinii, optymalizacja kodu źródłowego, zadbanie o grafiki czy przygotowanie oryginalnych treści zawierających określone frazy kluczowe. Dobór tych ostatnich powinien być przeprowadzony w taki sposób, aby strona wyświetlała się w wyszukiwarce mieszkańcom okolicy, w której świadczone są oferowane usługi.

Specjaliści SEO podkreślają też, że: pozycjonowanie lokalne umożliwia precyzyjne dopasowanie słów kluczowych do zapytań, wpisywanych w Google przez potencjalnych klientów. Ruch pozyskany w ten sposób jest znacznie bardziej wartościowy, niż gdy opiera się na przypadkowych odsłonach . Jeżeli zależy nam na zwiększeniu ilości wejść na stronę z naturalnych wyników wyszukiwania, pozycjonowanie będzie najbardziej opłacalną metodą działania. Dobrze wykonane zagwarantuje nie tylko wzrost odsłon strony, ale również zwiększenie zapytań o usługi. Innymi słowy, zapewni ruch konwertujący.

Znajdź swoje miejsce w Google, doceń możliwości SEO i odnotuj zysk

Na reklamę internetową składa się wiele czynników, które połączone w całość zapewniają stronie www mocną pozycję w wynikach wyszukiwania. Wykwalifikowani specjaliści SEO są w stanie kompleksowo zoptymalizować serwis i przygotować go tak, aby wyświetlał się w Google po wpisaniu konkretnych fraz. Nie mając własnego miejsca w internecie trudno o budowanie wizerunku przedsiębiorstwa. W dobie XXI wieku pozycjonowanie jest zatem nie tyle przywilejem, co koniecznością. Zwlekając z jego przeprowadzeniem zmniejszamy swoje szanse na bycie liderem w branży, oddając miejsce konkurencji. Odpowiadając więc na tytułowe pytanie: tak, inwestycja w pozycjonowanie zawsze się opłaca! Wysokie miejsce w Google oznacza przecież przyrost zysków, które są dla firmy bodźcem do jeszcze prężniejszego rozwoju.