Zmiany w kursowaniu linii 253 i 263

Uprzejmie informujemy, iż w związku z planowanym zamknięciem przejazdu kolejowego w ciągu drogi powiatowej nr 1939K w miejscowości Radziszów (ul. Zawodzie) w terminie 4-8 czerwca 2018 r. nastąpią zmiany w komunikacji miejskiej na liniach 253 i 263. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Linia autobusowa nr 253: będzie kursować na wydłużonej trasie do Woli Radziszowskiej według zmienionego rozkładu jazdy (KLIKNIJ TUTAJ)

  • z pętli Czerwone Maki P+R do przystanku Radziszów Szpital linia pojedzie po stałej trasie, dalej prosto przez most na rzece Głogoczówka do Woli Radziszowskiej. Od przystanku Wola Radziszowska Mała Ostra Góra po trasie linii 263 aż do pętli Wola Radziszowska. Linia obsługiwać będzie dodatkowo wszystkie przystanki na odcinku Wola Radziszowska Mała Ostra Góra – Wola Radziszowska. Dodatkowo na trasie objazdowej uruchomiony zostanie przystanek Wola Radziszowska Kapelanka (nż) (pomiędzy przystankami: Radziszów Szpital i Wola Radziszowska Mała Ostra Góra). W kierunku przeciwnym trasa będzie analogiczna.
  • Z przystanku Wola Radziszowska Kapelanka uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza dowożąca pasażerów autobusu linii 253 do przystanków Wola Radziszowska Łęg, Radziszów PKP, Radziszów Zawodzie, Radziszów Podwale. Rozkład linii zastępczej dostępny będzie na przystankach obsługiwanych linią zastępczą.

Linia autobusowa nr 263:  będzie kursować na wydłużonej trasie do Woli Radziszowskiej według zmienionego rozkładu jazdy (KLIKNIJ TUTAJ):

  • z pętli Czerwone Maki P+R do przystanku Radziszów Kładka autobus pojedzie po swojej stałej trasie, następnie zostanie przekierowany do przystanku Radziszów Centrum. Ostatni przystanek linii zlokalizowany będzie przy ul. Kościelnej w Radziszowie. Po zawróceniu na parkingu przy ul. Kościelnej autobus będzie oczekiwać na odjazd w kierunku Krakowa. Bez obsługi dla linii 263 zostaną wszystkie przystanki na odcinku Wola Radziszowska Zacisze – Wola Radziszowska.

UWAGA! Autobus będzie zawracać na parkingu przy kościele w Radziszowie (przyległym do ul. Kościelnej) w związku z powyższym na czas objazdu zostanie wprowadzony tam tymczasowy zakaz parkowania.

ROZKŁADY JAZDY: KLIKNIJ TUTAJ

źródło: gminaskawina.pl / foto: Tomasz Bielecki