10 i 11 czerwca odbędą się Dni Skawiny

Mocne brzmienia, kultowe przeboje, kolorowe wybuchy radości, strefa gastronomiczna, lunapark i wspaniała, rodzinna atmosfera! O czym mowa? Oczywiście o Dniach Skawiny 2023! W tym roku na Starorzeczu Skawinki bawimy się 10 i 11 czerwca, a niekwestionowaną gwiazdą Święta Miasta będzie zespół Wilki.

Rockowe klimaty zdominują tegoroczne Dni Skawiny, jednak miłośnicy łagodniejszej muzyki również znajdą coś dla siebie. Na pewno na brak atrakcji nie będzie narzekać młodzież i najmłodsi mieszkańcy naszej gminy, gdyż w sobotę już od godz. 14.00 będzie można dać upust swojej radości podczas kolorowego festiwalu Holi. Migającymi światłami i skoczną muzyką zapraszać będą karuzele i inne atrakcje jednego z najlepszych w Europie lunaparków, a na głodnych i spragnionych kulinarnych wrażeń będzie czekać rozległa strefa gastronomiczna.

Muzycznych emocji w sobotę dostarczą artyści z, dobrze znanej w Skawinie, grupy D.N.A oraz grający piosenki The Beatles i innych gwiazd rocka lat 60., 70., zespół ŻUKI. O 20.00 na scenę wkroczy jedna z najlepszych polskich rockowych grup, działająca nieprzerwanie od 1992 roku, z charyzmatycznym liderem – Robertem Gawlińskim na czele, czyli zespół WILKI. A ponieważ przewidujemy, że po takim koncercie nikomu nie będzie się chciało wracać do domu, to zaprosimy jeszcze na dyskotekę pełną energii z DJ JAROOO & CALLSON.

W niedzielę natomiast, już od samego rana, rzucimy wyzwanie wszystkim śmiałkom niebojącym się błota i ekstremalnych przygód, czyli zorganizujemy bieg z przeszkodami – Commandosik. Po południu, efektami swojej całorocznej pracy, będą zachwycać uczestnicy sekcji artystycznych CKiS, a później znów będą bawić publiczność zespoły muzyczne. Z polskimi piosenkami, takimi jak: Kwiat jednej nocy” zespołu Alibabki, Jadą wozy kolorowe” Maryli Rodowicz, Serduszko puka w rytmie cza-cza” Nataszy Zylskiej czy Kasztany” Sławy Przybylskiej, wystąpi grupa SENIOR SINGERS. Po sympatycznych paniach z chrzanowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, tanecznym krokiem na scenę wejdzie Stefano Terrazzino z niezapomnianymi włoskimi przebojami („Volare”, „Azzuro”, „Mambo Italiano” i inne). A na koniec wspólnej zabawy – wisienka na torcie – kontynuacja legendarnego polskiego rocka w nowym wydaniu, czyli Adrenalina & Perfect. W repertuarze muzyków tworzących Fan Club zespołu Perfect i dawnych członków kultowego zespołu, oprócz niezapomnianych klasyków, które kochają fani Perfect-u, znajdą się również kompozycje nowe np. „Naiwny Sen” (muzyka: Bartosz „Bratek” Wójcik & Jacek Krzaklewski, słowa: Bogdan Olewicz).

Zapraszamy! Świętujmy razem!

Program Dni Skawiny 2023:

Dzień pierwszy – 10 czerwca

godz. 14.00 magia kolorów, czyli festiwal Holi

godz. 16.00 oficjalny start imprezy, otwarcie rozległej strefy gastronomicznej i wesołego miasteczka,

godz. 16.30 koncert zespołu D.N.A.

godz. 18.00 zespół Żuki

godz. 20.00 zespół WILKI

godz. 22.00 dyskoteka z DJ JAROOO & CALLSON

godz. 23.30 zakończenie imprezy

 

Dzień drugi – 11 czerwca

godz. 9.00 Commandosik, czyli bieg z przeszkodami dla całych rodzin.

godz. 15.00 Kalejdoskop talentów – prezentacja sekcji artystycznych CKiS,

godz. 17.00 koncert zespołu Senior Singers

godz. 18.00 Stefano Terrazzino Show

godz. 20.00 zespół Adrenalina & Perfect

godz. 22.00 zakończenie imprezy