22-latek ze Skawiny zatrzymany za posiadanie narkotyków

W minionym tygodniu kryminalni z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 22-letniego mieszkańca Skawiny, który odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz substancji psychoaktywnych.
Mężczyzna został zatrzymany 12 maja br. w wyniku zintensyfikowanych działań operacyjnych. Tego dnia w godzinach popołudniowych policjanci weszli do domu 22-letniego mieszkańca Skawiny. Podczas przeszukania jego lokum, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli ponad 500 g środków odurzających oraz substancji psychotropowych.
Śledczy z Komisariatu VI Policji w Krakowie przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających (art. 62 ust.2 UoPN), a Prokuratura zastosowała wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło i foto: KWP w Krakowie

W ciągu kilku ostatnich dni dowiadujemy się o zmasowanych akcjach policji przy wsparciu CBŚ, które uderzają w świat przestępczości narkotykowej. Kilka dni temu w gminie Pilica zlikwidowano spory „magazyn narkotykowy”  W domu zatrzymanego 33-letniego dealera stróże prawa znaleźli blisko 23 gramy marihuany, 1,5 kg amfetaminy, tabletki ecstasy w ilości blisko 7000 sztuk, 1,5 kg dopalaczy w formie substancji ziarnistej i suszu oraz przeszło 200 sztuk dopalaczy w formie tabletek i płynów, przeszło 8000 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy, odzież z podrobionym znakiem towarowym oraz broń pneumatyczną.

W dniu wczorajszym funkcjonariusze CBŚ przeszukali m.in. pomieszczenia w siedzibie Wisły Kraków przy ul. Reymonta. Klub Wisły Kraków wydał oświadczenie, w którym stanowczo odcina się w/w wydarzeń i zapewnia iż nie ma żadnego związku z działalnością Klubu – czytamy na profilu facebooka krakowskiej drużyny.

Dzisiaj, tj. 21 maja 2018 r. funkcjonariusze Policji, działając na polecenie Prokuratury Krajowej, zgłosili się do biur…

Opublikowany przez Wisła Kraków 21 maja 2018

 

%d bloggers like this: