Oszuści próbują wyłudzić pieniądze od starszych osób

Jak informuje wadowicka policja wczoraj (11 września) dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach odebrał kilkanaście zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od osób starszych.

Oszuści dzwoniąc do seniorów, w większości przypadków  podawali się za członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Na szczęście żadna z osób nie dała się oszukać.

Wszystkie wczorajsze próby wyłudzenia pieniędzy miały miejsce na terenie Wadowic, Tomic oraz Jaroszowic. Jednakże obszar działania przestępców może być znacznie większy i dotyczyć może również mieszkańców gminy Skawina.

W związku z licznymi apelami Policji, spotkaniami seniorów z mundurowymi coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia.  Dzięki temu często przestępcom nie udaje się oszukać kolejnych osób. Tak też było i w tych przypadkach. Seniorzy domyślając się, że może być to oszustwo przerywali połączenie.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie ostrożności. Jeśli dzwoni do nas ktoś, kto prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań. Nie informujmy nikogo telefonicznie o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie. Jeżeli ktoś, w rozmowie telefonicznej podaje się za naszych bliskich, natychmiast przerwijmy konwersacje i sprawdźmy u „źródła”, czy opisywane przez rozmówcę sytuację miały w ogóle miejsce. Pamiętajmy, że oszuści wymyślają coraz to nowe historie, aby uśpić czujność starszych osób – apeluje policja

fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)