Policjanci ze Skawiny zatrzymali czterech sprawców kradzieży rozbójniczej. Wszyscy usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące.

Policjanci ze Skawiny zatrzymali czterech sprawców kradzieży rozbójniczej. Wszyscy usłyszeli zarzuty i zostali aresztowani na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 24 maja br. w gminie Skawina. W biały dzień, w godzinach południowych, czterech mężczyzn wtargnęło do lokalu z grami zręcznościowymi, gdzie młotkiem zastraszyli pracownika. Następnie rozbili ekrany trzech maszyn zręcznościowych, wyświetlacz w monitorze poglądowym do kamer monitoringu oraz szyby w drzwiach wewnętrznych zaplecza. Po zdewastowaniu lokalu sprawcy wyrwali i ukradli urządzenie wypłacające pieniądze z uzyskanych wygranych. Na miejscu szybko zjawiła się ochrona obiektu, zastając sprawców w trakcie przenoszenia skradzionej maszyny. Mężczyźni na widok ochroniarzy porzucili skradziony przedmiot i uciekli. Po chwili jednak namyślili się i wrócili po łup… Kiedy ochroniarze próbowali im to uniemożliwić zagrozili, że ich zabiją, wymachując przy tym maczetą i nożem oraz rzucając w nich butelkami i kamieniami. Jeden z kamieni trafił w zaparkowany na osiedlu parkingowym samochód, w którym została rozbita przednia szyba i wgnieciona karoseria. Nastenie napastnicy uciekli  do pobliskiego bloku.

O zdarzeniu powiadomiono dyżurnego Komisariatu Policji w Skawinie, który niezwłocznie na miejsce wysłał patrole. Policjanci przeszukiwali okolicę oraz udali się do bloku, w którym ukryli się sprawcy napadu. W wytypowanym mieszkaniu zastali czterech mężczyzn w wieku 21, 28, 33 i 28 lat, mieszkańców gminy Skawina. Podczas przeszukania lokalu mundurowi znaleźli broń palną, a przed blokiem w zaroślach ujawnili maczetę i nóż, którymi sprawcy grozili ochroniarzom. Odzyskano również ukradzioną maszynę, którą sprawcy porzucili na parkingu osiedlowym, nieopodal lokalu do którego wtargnęli.

Wszyscy czterej zostali zatrzymani. Okazało się, że byli pod wpływem alkoholu, mieli od blisko promila do przeszło 2,5 promila w wydychanym powietrzu. Po czynnościach wszyscy trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych. Następnego dnia usłyszeli zarzuty dokonania kradzieży rozbójniczej, uszkodzenia mienia w lokalu oraz uszkodzenia pojazdu. Straty, jakie powstały w wyniku działania sprawców łącznie wyceniono na kwotę ponad 11 tys. zł.

25 maja br. sąd zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi im do 10 lat więzienia.

źródło: kpp-krakow.policja.gov.pl