Królik Baks zakończył sezon teatralny dla dzieci

W poniedziałek 11 czerwca aktorzy Teatru Urwis, podczas spektaklu „Królik Baks” rozbawili najmłodszą widownię cudną opowiastką o sympatycznym, choć troszkę niesfornym szaraczku.

To czerwcowe spotkanie wieńczy dedykowany najmłodszej publiczności sezon teatralny. Mimo upału i wielu pokus w otaczającym Pałacyk „Sokół” prześlicznym parku, licznie dotarła do nas dziecięca rzesza entuzjastów teatru. Spotkanie z Królikiem Baksem jako dziesiąte spotkanie z teatrem wieńczy nasz cykl Teatr Dzieciom. Spotkamy się po wakacjach i znowu wyruszymy w barwny świat pięknych i zabawnych bajkowych postaci.

Dziś dzieci za sprawą niesfornego królika dowiedziały się jak ważna w życiu jest prawdziwa przyjaźń, dobre wychowanie, stronienie od kłamstw i przywłaszczania cudzych rzeczy. Ten puszysty gryzoń poszukując swego ulubionego smakołyku, czyli marchewki zapominał jak ważna jest prawość i dobre maniery. Ale jak to w bajkach bywa musi być happy end, musi się wszystko dobrze  skończyć, by maluszki z radością mogły wcielać wskazówki dobrego postępowania w swój dziecięcy świat.

A jeszcze dzisiaj zapraszamy serdecznie 19 czerwca na spotkanie z teatrem dla dzieci. W ramach XV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego dzieci ze Szkoły Podstawowej w Borku Szlachecki zaprezentują spektakl „Akademia Pana Kleksa” wyreżyserowany przez Panią Jolantę Rapacz. Spektakl został wyróżniony I Nagrodą I Gminnego Festiwalu Teatrów Szkolnych Melpomena 2018.

źródło: ckis.pl / Marta Tyrpa

%d bloggers like this: