Andrzej Bargiel ambasadorem zimowej Małopolski

30-letni skialpinista z Łętowni w gminie Jordanów, Andrzej Bargiel, to wyjątkowy sportowiec. Kilka miesięcy temu dotarł na K2, aby jako pierwszy człowiek na świecie zjechać z najwyższego szczytu Karakorum… na nartach! Małopolanin na swoim koncie ma również trzykrotne mistrzostwo Polski w skialpiniźmie oraz trzecie miejsce w Pucharze Świata w tej dyscyplinie. Teraz będzie starał się udowodnić, że warto prowadzić aktywny tryb życia i że Małopolska to znakomite miejsce do uprawiania sportu i spędzania wolnego czasu.

Podczas konferencji prasowej, w której oprócz Andrzeja Bargiela wziął udział także wicemarszałek Tomasz Urynowicz, zaprezentowano sylwetkę wyjątkowego sportowca, ale też najbliższe projekty sportowe i turystyczne Województwa Małopolskiego oraz pomysły na promowanie naszego regionu jako miejsca, w którym warto dać się ponieść zimowemu szaleństwu.

W Małopolsce warto spędzać czas bez względu na porę roku. Nasz region to jednak bez dwóch zdań zimowa stolica Polski, dlatego w najbliższych miesiącach po raz kolejny nie zabraknie w nim ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu w sposób aktywny

– mówi wicemarszałek Tomasz Urynowicz.

– Wśród wielu zaproponowanych przez nas inicjatyw warto wymienić m.in. projekt „Jeżdżę z głową”, dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w zajęciach z bezpiecznego szusowania na stoku, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. Jestem przekonany, że dzięki temu kolejne pokolenia Małopolan przekonają się, że lepiej spędzić ferie zimowe aktywnie, zamiast przed ekranem komputera lub telewizora – podkreśla wicemarszałek Urynowicz.

Jazda „z głową” to jednak nie wszystko

Tej zimy nie zabraknie jednak też wielu innych, ciekawych projektów, do których promocji włączył się sam Andrzej Bargiel. Znany skialpinista – już jako ambasador zimowej Małopolski – zachęca m.in. do udziału w inauguracji sezonu zimowego 2018/2019, która odbędzie się już 14 grudnia na stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju. Potem pozostaje trzymać kciuki tylko za to, aby dopisywała pogoda i warunki do „białego szaleństwa” były jak najlepsze przez całą zimę.

Oprócz emocji na stoku, sportowych emocji nie zabraknie także podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych, która odbędzie się już w lutym. Wtedy to do Małopolski przyjedzie blisko 1700 młodych sportowców z całej Polski, którzy będą walczyć o mistrzostwo Polski w takich dyscyplinach jak m.in. biathlon, curling, hokej na lodzie, łyżwiarstwo figurowe i szybkie, narciarstwo, sporty saneczkowe czy snowboard.

To jednak nie wszystko – o tym, dlaczego warto odwiedzić Małopolskę zwłaszcza zimą, będą mogły przekonać się też osoby… z całego świata! Andrzej Bargiel (którego zarówno na Facebooku, jak i na Instagramie obserwuje blisko 80 tys. osób) przygotuje specjalne relacje i filmy z zimowych treningów odbywających się w naszym regionie. Tej zimy w Małopolsce nie zabraknie też spotkań ze słynnym skialpinistą odbywających się „w realu” – podczas wydarzeń podróżniczych, festiwali górskich czy imprez sportowych.

Urodziłem się w Małopolsce i mimo że zjeżdżam z największych gór ziemi to wciąż mieszkam właśnie tutaj. Potencjał w naszym regionie jest ogromny – mamy najlepsze warunki do uprawiania zimowych dyscyplin, dlatego poprzez moje aktywności będę starał się pokazywać jak wielkie są tu możliwości i że Małopolska jest warta odkrywania

– mówi Andrzej Bargiel.

* * *

Warto podkreślić, że poza wyjątkową działalnością sportową, Andrzej Bargiel udziela się również społecznie. Kilka miesięcy temu został ambasadorem czystego powietrza w Małopolsce, bo – jak sam mówi – wierzy, że poprzez promowanie sportu można zwrócić również uwagę na ważne sprawy społeczne. A niewątpliwie walka o Małopolskę bez smogu to jedna z najważniejszych kwestii dla mieszkańców naszego regionu.

źródło: Biuro Prasowe UMWM

%d bloggers like this: