Brydżyści nie podbili Chin tym razem

Drużynowe Mistrzostwa Świata Młodzików w brydżu sportowym za nami. Nasi zawodnicy wrócili bez sportowego wyniku o jakim po cichu marzyli, czyli medalu. Z jednej strony brakło wiele, bo nie znaleźli się blisko podium, z drugiej – naprawdę zawody były tak wyrównane, że o wszystkim rozstrzygały szczegóły.

Wydaje nam się, że byliśmy dużo bliżej spełnienia marzeń niż wskazuje na to tabela – mówi Marcin Kuflowski, Prezes Małopolskiego Związku Brydża Sportowego.

W nieoficjalnej klasyfikacji par bardzo mocno swoją obecność zaznaczyli najmłodsi w naszej ekipie, Kacper Kuflowski i Franciszek Kurlit, zajmując 7. miejsce w fazie zasadniczej, a 3. w finale B, potwierdzając, że reprezentacja kraju może mieć w naszych 13-latkach swoich liderów jeszcze przez kolejne 2 lata. Chłopcy nie zamierzają czekać na kolejne zawody mistrzowskie z założonymi rękami i prosto z Suzhou przez Dubaj. Warszawę, Kraków, Skawinę – ruszają na kolejny camp brydżowy (trzeci już w te wakacje!), aby nadal się doskonalić!
– I odwdzięczyć za zaufanie i wsparcie od Gminy Skawina! Przy okazji, jak widać na zdjęciach, poprosiliśmy też o radę chińskich mędrców i wiemy, co należy zrobić, żeby za 2 lata odebrać Chińczykom tytuł mistrzów świata, który tym razem wywalczyli – dodaje Marcin Kuflowski.

źródło: gminaskawina.pl

%d bloggers like this: