Kolejny pożar w firmie Clif w Skawinie

Około godziny 18:00, 20 sierpnia na terenie zakładu Clif Sp. z o.o. zajmującej się gospodarką odpadami doszło do pożaru.

Pożar został dość szybko dostrzeżony przez strażaków z pobliskiej jednostki, która mieści się w pobliżu składowiska odpadów, jak również napłynęły zgłoszenia od mieszkańców Skawiny, którzy są wyczuleni na dwa zakłady. Znajdują się one w bliskiej odległości od siebie, jak również kilkaset metrów od osiedla mieszkalnego i zapewne z tych właśnie bloków doskonale było widać kłęby trującego dymu.

Tylko dzięki bardzo szybkiej reakcji straży udało się stłumić pożar w zarodku, bo mogłaby się zdarzyć powtórka z czerwca gdzie płonęły śmieci w GRC. Dodatkowo dojechały jednostki z Krakowa, którymi nadzorował Oficer operacyjny Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Krakowie.

Jeszcze w dniu dzisiejszym powinien pojawić się inspektor z WIOŚ i sprawdzić jakość powietrza. Byliśmy tylko przy bramie wjazdowej do firmy i smród był okropny, który podrażniał gardło.

Bardzo czujny podczas tego pożaru był Skawiński Alarm Smogowy, którzy sprawnie nagłośnili sprawę na facebooku, dzięki czemu mieszkańcy dowiedzieli się o zagrożeniu dla swojego zdrowia.

Około 19:20 Gmina Skawina rozesłała smsy z ostrzeżeniami, gdy pożar już był ugaszony i wszystkie jednostki już się rozjechały.