XVII Bieg Skawiński i VIII Bieg na Rolkach 12.05.2019

UKS „Jedynka” Skawina wraz ze współorganizatorami – Gminą Skawina, Szkołą Podstawową Nr 6 w Skawinie, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Klubem Sportowym „Optima” Skawina zapraszają miłośników biegania oraz jazdy na rolkach do udziału w XVII Biegu Skawińskim oraz VIII Biegu na Rolkach.

W tym roku bieg odbędzie się wyjątkowo w niedzielę, 12 maja. Skawińskie święto biegowe rozpocznie się już od godz. 9.15, gdy wystartują młodzi rolkarze (dzieci 5-13 lat). Następnie, o godz. 11.00, do rywalizacji staną biegacze z przedszkoli i szkół podstawowych. Biegi odbędą się na terenach rekreacyjnych tzw. „starorzecza” w Parku Miejskim w Skawinie. Każdy młody rolkarz i biegacz otrzyma upominek, a najlepsi w poszczególnych kategoriach nagrody rzeczowe (limit startujących: biegi 500, rolki 100 osób).

Tradycyjnie o godz. 14.30 wystartują starsi rolkarze, którzy będą mieli do pokonania trasę o długości 9 km ze Skawiny do Radziszowa i z powrotem. Start: ul. Żwirki i Wigury obok basenu Camena, meta: w tym samym miejscu (limit startujących 200 osób).

Na godz.15.30 organizatorzy zaplanowali start Biegu Głównego na dystansie 10 km. Trasa podobna jak dla rolkarzy: start ul. Żwirki i Wigury, meta Park Miejski (plac obok Pałacyku „Sokół”). Limit startujących 1000 osób. W ramach rywalizacji na dziesięciokilometrowej trasie zawodnicy, oprócz klasyfikacji generalnej i wiekowych, będą walczyli o tytuły w ramach XI Mistrzostw Polski Energetyków oraz X Mistrzostw Gminy Skawina, a pracownicy firmy Valeo w III Memoriale im. Tomasza Staszczaka.

Rolkarze i biegacze pokonują atestowaną przez PZLA trasę Skawina-Radziszów-Skawina. Trasa jest łatwa, o niewielkim przewyższeniu. Należy do jednej z najszybszych w Polsce i jest uważana, za doskonałą do bicia rekordów życiowych. Rekord trasy wynosi 29.13 sek i należy do reprezentanta Polski Henryka Szosta.

Na najlepszych biegaczy czekają nagrody finansowe (I–IV open, kategorie oraz dodatkowo za rekordy trasy). Oczywiście nie zabraknie tradycyjnych statuetek wykonanych specjalnie na tę okazję. Każdy z uczestników biegu rolkarskiego i głównego otrzyma pamiątkowy i niepowtarzalny medal, koszulkę techniczną, dyplom z wydrukowanym czasem i miejscem oraz weźmie udział w losowaniu dodatkowych nagród. Głównymi nagrodami w loterii są dwa telewizory LED.

Biuro i meta zawodów umiejscowione zostaną w pięknej scenerii Parku Miejskiego obok Pałacyku „Sokół”. Odbiór numerów startowych i pakietów od godz. 8.30 do godz. 14.00 (bieg wrotkarski) i do 15.00 (bieg główny).
Dodatkowe nagrody dla najlepszego Radziszowianina i Radziszowianki ufundowało Stowarzyszenie „Nasz Radziszów”.

UWAGA! W dniu biegu, 12 maja 2019 r. w godz. 14.00 – 16.30 droga Skawina – Radziszów – Skawina będzie zamknięta dla ruchu kołowego! Organizatorzy przepraszają za utrudnienia i proszą o wyrozumiałość wszystkich mieszkańców i zmotoryzowanych.

ZAPISY:
1. Zapisy dzieci i młodzieży: osobiście w dniu zawodów
2. Link do zapisów dorosłych:
https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=4485
Szczegóły (regulaminy) na stronie: http://skawina.biegskawina.pl/
oraz bieżące informacje: https://www.facebook.com/bieg.skawinski.
Zawody obsługuje firma Datasport.

Program:
8.30 – Zapisy i odbiór numerów startowych (dzieci, dorośli, rolki)
9.15 – Rolki dla dzieci
11.00 – Biegi dla dzieci i młodzieży
12.15 – Dekoracja dzieci i młodzieży
14.30 – Bieg Skawiński na Rolkach – 9 km
15.30 – Bieg Główny – 10 km
17.30 – Ogłoszenie wyników, rozdanie nagród, losowanie nagród dodatkowych.

źródło: UKS „Jedynka” Skawina