Budowa nowoczesnej sali sportowej w Woli Radziszowskiej

budowa sali sportowej

Przy Zespole Placówek Oświatowych im. Marii Konopnickiej w Woli Radziszowskiej trwa budowa nowoczesnej hali sportowej. 16 listopada 2023 r. w skawińskim ratuszu burmistrz Norbert Rzepisko podpisał umowę z wykonawcą – firmą Galicja Sport sp. z o.o. z Krakowa – na zaprojektowanie i wybudowanie hali sportowej o lekkiej konstrukcji z boiskiem wielofunkcyjnym o wymiarach 20 m x 40 m wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym i mobilną strzelnica laserową.

Prace postępuję a efekty widać z daleka. Już niedługo, bo na początku 2025 r., dzieci z ZPO w Woli Radziszowskiej oraz mieszkańcy będą mogli korzystać z nowoczesnej hali. Obiekt będzie podobny do tego zbudowanego w ubiegłym roku w Jaśkowicach: lekka, łukowa konstrukcja z poliuretanową nawierzchnią.

– Wsłuchując się w głos mieszkańców, realizujemy zadanie, które stało czele listy priorytetów mieszkańców Woli Radziszowskiej. Od wielu lat na każdym zebraniu sołeckim podnoszony był temat konieczności budowy takiego obiektu. Do szkoły uczęszcza tu ponad 200 uczniów, dla których inwestycja ta jest jak spełnienie marzeń. Nowoczesna sala sportowa, dobrze wyposażona da szansę i zachęci, mam nadzieję, do aktywności fizycznej. – mówi zastępca burmistrza Tomasz Ożóg.

W ramach infrastruktury towarzyszącej zostanę wykonane:

  • miejsca parkingowe,
  • oświetlenie zewnętrzne terenu,
  • instalacje niezbędne do funkcjonowania obiektu, w tym instalacja OZE (panele fotowoltaiczne).

Koszt inwestycji wynosi 3 997 500 zł, w tym 2 761 200 zł to środki przyznane w ramach dofinansowania z rządowego programu „Olimpia”, pozyskanych przez Gminę Skawina, pozostała część to środki własne Gminy.

źródło: gminaskawina.pl