Cóż to był za weekend w Zatorze!

9 i 10 sierpnia w Strefie festiwalowej Parku Rozrywki ENERGYLANDIA wystąpiły legendarne zespoły, których przeboje łączą pokolenia! BAJM, IRA, Krzysztof Krawczyk, Maciej Maleńczuk, Aphaville, Lady Pank, Małgorzata Ostrowska i Maryla Rodowicz.

Podczas tego, dwudniowego festiwalu trudno było wyróżnić jedną czy dwie największe gwiazdy. Jedno jest pewne usłyszeliśmy w jednym miejscu taką plejadę wokalistek i wokalistów, na których piosenkach wychowało się wiele pokoleń.

Pierwszy dzień festiwalu rozpoczął rokowy kolektyw IRA, który na scenie muzycznej istnieje od 1988 roku. Właśnie wtedy zadebiutował podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. A 9 sierpnia wystąpił na Festiwalu Giganci Sceny w Energylandii!

Tuż po nim, scena rozbłysnęła dzięki koncertowi Krzysztofa Krawczyka. Przez wielu nazywany był polskim Elvisem Presleyem wokalista do dziś zachwyca niepowtarzalnym głosem.

Dziesiątkami przebojów, które zawładnęły listami przebojów pochwalić się może Beata Kozidrak i zespół BAJM, którzy także wystąpili 9 sierpnia.

Pierwszy dzień zakończył występ Macieja Maleńczuka, uważanego za jednego z najbardziej awangardowych i zarazem kontrowersyjnych polskich artystów muzycznych.

Drugi dzień festiwalu Giganci Sceny należał do dwóch popularnych wokalistek oraz dwóch zespołów, których hity śpiewamy do dziś!

Na starcie rozgrzała nas Małgorzata Ostrowska, bez wątpienia jedna z ikon lat 80-tych. Fani z niecierpliwością oczekiwali hitu „Meluzyna”, który wybrzmiał ze sceny.

Wielbicieli nie brakuje także Maryli Rodowicz! Ta przez wielu uważana za królową polskiej estrady w majestatyczny sposób zaprezentowała się podczas Gigantów Sceny.

Niekwestionowanym, legendarnym polskim zespołem jest Lady Pank, którego także nie mogło zabraknąć na tym muzycznym święcie.

Choć przeszli już do historii, wciąż koncertują i czują się, jak tytuł ich wielkiego hitu „Forever Young”. To oczywiście Aplhaville, które było wisienką na torcie drugiego dnia festiwalu Giganci Sceny.

To była niebanalna uczta dla ucha, duszy i ciała, która sprawiła wiele radości zarówno starszym, jak i młodszym odbiorcom.

A już teraz zapraszamy na jedyne taki zakończenie wakacji, podczas którego przeniesiemy się do świata Hardstyle! 23 sierpnia zagrają Act of Rage, Angerfist, Mc Renegade, Regain, Audiotricz, B-Front, Frontliner, Mc Villain, Noisecontrollers, Psyko Punkz, Zany&DV8 . Kings of Hardstyle ponownie zainteresują się goście z Czech, Słowacji, Niemiec czy Holandii, którzy obecni byli podczas poprzedniej edycji.  Nie inaczej będzie w przypadku Energyland EDM Festival, który odbędzie się dzień później. Artystów, takich jak Ummet  Ozcan, Blinders, Hugel, Sikdope, Vinai, Drenchill, The Prince Karma, Komodo, Aronchupa, Bounce Inc., Drenchill, Filatov & Karas nie trzeba przedstawiać. Tym bardziej gwiazdy wieczoru – Robina Schulza!

Warto się pospieszyć i upolować bilety z wcześniejszej puli na www.ticket.energylandia.pl .

Autobusy i pociągi

Park Rozrywki Energylandia we współpracy z POLREGIO uruchomił bezpośrednie pociągi z Krakowa i Katowic do Zatora, których godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do godzin otwarcia Parku. Energylandia zapewnia bezpłatny transport podróżnym z dworca kolejowego w Zatorze pod bramę wejściową Parku Rozrywki specjalną kolejną turystyczną.

Bilety na pociągi można zakupić przez stronę www.polregio.pl lub przez darmową aplikację POLREGIO ( aplikacja dostępna na system: IOS i Android).

Mieszańcy stolicy małopolski oraz śląska, którzy od pociągów preferują autobusy, mają do dyspozycji codzienne, komfortowe i bezpośrednie połączenia z Dworca MDA w Krakowie oraz Dworca Autobusowego w Katowicach. Koszt biletu w dwie strony z obu miast wynosi tyle samo – 29 zł.

 Szczegółowe informacje dotyczące rozkładów jazdy oraz sposobów zakupu biletów Park Rozrywki zaprezentował na dedykowanej stronie internetowej http://bus.energylandia.pl/