Kamerzysta na wesele

Jak szukać kamerzysty na wesele? Mini poradnik dla przyszłych nowożeńców

Ślub to chwila, o której chcemy myśleć, że nie powtórzy się nigdy więcej w naszym życiu. Stąd też jako przyszli młodzi oczekujemy, że wszystkie sprawy związane z ceremonią zostaną dopięte na ostatni guzik przez prawdziwych profesjonalistów, w tym najważniejszego z fachowców – weselnego kamerzystę. Jak jednak znaleźć specjalistę z artystyczną duszą, który w dodatku podziela naszą wizję uroczystości? 

Szukaj w sieci i nie ograniczaj się tylko do lokalnych ofert 

Jeśli kamerzysta na wesele ma wspierać nas w wielkim dniu, sprawdźmy jak wygląda jego portfolio przedstawione w internecie. Kiedy zaś rozpatrywany kandydat nie posiada żadnej wirtualnej wizytówki, zwyczajnie należy wykluczyć jego kandydaturę. Interesować nas powinni jedynie fotografowie i filmowcy, którzy doskonale rokują, kiedy przeglądamy ich artystyczno-reporterski dorobek. Zdjęcia z duszą, które uchwycą autentyzm chwili, będą w każdym wypadku na wagę złota. Dlatego właśnie tuż po dokonaniu wyboru na zasadzie stron, powinniśmy zacząć telefonować do najlepszych firm w zestawieniu.

W rozmowie często okaże się, jak dany profesjonalistą pracuje oraz co cechuje jego indywidualne podejście do dzieła, którym coraz częściej okazuje się film w formie teledysku. Możemy na przykład podpytać dokładnie, które kadry są specjalnością danego kamerzysty oraz jak zapatruje się on na wybrany przez nas zakątek globu oraz obiekt. Warto na tym etapie zadawać tak wiele pytań, jak to tylko możliwe. W końcu filmowiec także będzie wpływał na atmosferę celebracji. Trzeba tu jednak zachować umiar. Na pewno to rozumiecie, jeśli więc zdarzyło wam się spotkać na ślubie fotografa, który w trakcie zabawy wciąż nakłaniał gości do pozowania, przy swojej uroczystości na pewno chcecie unikać tego rodzaju zachowań. Dobrym rozwiązaniem jest zgłoszenie się do profesjonalistów z Feel8studio, którzy doskonale znają się na filmowaniu wesel.

Poszukiwania zacznij na długo przed ślubem 

Bardzo istotną rzeczą w planowaniu materiału video pozostanie czas. Tak, jak najlepsze miejsca na złożenie, przysięgi również i artyści wizualni mają zazwyczaj zapełniony harmonogram pracy, skutkiem czego do kalendarza nie da się często wcisnąć żadnej uroczystości nawet na kilka nadchodzących sezonów. Z tego tytułu najlepszą praktyką będzie prowadzenie negocjacji nie z pojedynczym artystą, ale studio, zrzeszającym cały sztab utalentowanych operatorów. Często bowiem zdarza się, że w kilkuosobowym teamie wyznającym te same wizjonerskie ideały i poruszającym się w tej samej stylistyce znajdzie się osoba z wolnym terminem.

Dodatkowo, jeżeli planujemy wesele czy też przyjęcie za granicą, przykładowo w ostatnio modnych Włoszech, musimy dobrać studio, które chętnie wyruszy z nami na tę wyprawę życia. Całe szczęście większość profesjonalnych polskich drużyn ślubnych kamerzystów może sobie pozwolić na wysłanie eksperta w dowolny zakątek świata. Nie czekaj więc i zacznij bookować terminy u najlepszych w branży już dziś.