Fototapeta czy tapeta? Radzimy, która z nich lepiej nadaje się do salonu

Wiele osób zastanawia się nad różnicą między klasyczną tapetą a fototapetą nowej generacji. Czy są to dekoracje ścienne, których nazwy można stosować zamiennie, a może mowa o zupełnie innych wyrobach, zapewniających odmienny efekt? Jeżeli interesuje Cię kreatywny wystrój wnętrz i chcesz zastosować w swoim domu nowoczesne tapety, zapoznaj się z naszym poradnikiem! Wyjaśniamy, co najlepiej zaprezentuje się na ścianie w dużym i małym salonie.

Tradycyjna tapeta a nowoczesna fototapeta. To musisz wiedzieć przed zakupem!

To, jak wygląda klasyczna tapeta, wie chyba każdy. Może być pokryta dowolnym wzorem i ozdabiać wszystkie ściany albo tylko fragment jednej z nich. Charakterystyczna dla tapety tradycyjnej jest powtarzalność wzoru, przy czym kupujący ma pełną dowolność co do jego wyglądu. Kwiaty, grochy, figury geometryczne, pasy – wybór jest szeroki, a więc bez problemu da się znaleźć tapetę do salonu, zaaranżowanego w każdym stylu.

Nieco inaczej prezentują się fototapety. Podobnie, jak ich starsze siostry tapety, te również są przeznaczone na ściany. Różnica polega na tym, że oklejenie fragmentu nie wystarczy – dla uzyskania pełnego efektu, trzeba zużyć co najmniej kilka rolek. Wszystko dlatego, że fototapeta przedstawia konkretny wzór, przypominający fotografię. Mamy tu zatem pewną historię, opowiadaną obrazem. Przyglądanie się fototapecie to ogromna przyjemność: nie sposób przejść obok tej dekoracji obojętnie. Podczas, gdy na tradycyjną tapetę wystarczy zerknąć, fototapecie aż chce się dłużej przyglądać.

W pięknie udekorowanym salonie miło spędza się czas z rodziną

Pokój dzienny jest szczególną strefą w domu. Warto dołożyć wszelkich starań, aby urządzić go ze smakiem. Wybór tapety bądź fototapety do salonu nie może więc być przypadkowy: dekoracja musi być gustowna i spójna z klimatem, panującym w pozostałych pomieszczeniach. Na zakupy najlepiej udać się do producenta Pintado, oferującego bogaty wybór wzorów. Są to między innymi fototapety, przedstawiające malownicze krajobrazy: ogrody, lasy, pustynie. Każdy wzór jest jedyny w swoim rodzaju. Co więcej, wyroby Pintado cechują się doskonałą jakością: w ofercie nie brakuje dekoracji winylowych, lateksowych, jak też z włókna szklanego. Są one proste w montażu i trwałe – raz naklejone na ścianę, będą się na niej rewelacyjnie prezentować przez wiele lat. Jeśli w Twoim salonie brakuje wyrazistego akcentu w postaci dekoracji ściennej, zdecyduj się na fototapetę. Gdy zaś wolisz delikatnie ozdobić wybrane miejsce, wykorzystaj tapetę. Na rynku jest dostępnych tak dużo wzorów, że na pewno znajdziesz odpowiednie do swojego domu. A gdy już pokryjesz ściany nowymi dekoracjami, nie pozostanie Ci nic innego, jak korzystać z uroków miejsca i cieszyć się nim w towarzystwie najbliższych osób.