Hellodent – irygator do zębów

Szczotkuj, nitkuj, płucz…iryguj? Czyli jak fachowo zadbać o jamę usną

Marząc o zdrowych zębach i dziąsłach wolnych od bolesnych zapaleń często zapominamy, że wizyty u lekarza stomatologa to jedynie część wysiłku, jaki musimy włożyć, aby osiągnąć upragnioną śnieżną biel oraz brak dokuczliwych podrażnień czy infekcji. Po stronie pacjenta leży bowiem tyle samo pracy, ile wykonuje w gabinecie najbardziej doświadczony dentysta. Szczęśliwie jednak na rynku dostępne są dziś sprzęty umożliwiające ekspercką opiekę w prywatnym domu.

Irygacja uzębienia, czyli namiastka profesjonalnego gabinetu w Twoim domu

Urządzeniem, które jako pierwsze przychodzi na myśl, gdy dentysta słyszy o profesjonalnej higienie w zaciszu domowym pozostaje naturalnie irygator do zębów. Ten znany już od lat 60. ubiegłego stulecia produkt zwykł kojarzyć się jedynie z gabinetami lekarskimi czy szpitalami. Przez ponad pięć dekad irygatory jednak były doskonalone i sprowadzane do coraz bardziej kompaktowych rozmiarów a dodatkowo postawiono na ich coraz bardziej intuicyjną obsługę.

Tak przygotowany aparat do udrożniania szczelin międzyzębowych stał się jednak naturalnie sprzętem ogólnodostępnym, skutkiem czego dziś w eksperckim asortymencie serwisów pokroju hellodent.pl bez problemu zamówimy egzemplarz do użytku własnego. A zatem część usługi dentystycznej przeniosła się do toalet najgorliwszych pacjentów.

Aktualnie jednak wybór irygatora, czyli narzędzia pulsującego strumieniem wody pod dużym ciśnieniem, nie jest już wyznacznikiem manii lub obsesji na punkcie zdrowia jamy ustnej, lecz po prostu stanowi sposób radzenia sobie z nawracającymi chorobami i infekcjami zębów lub dziąseł. Skłonność do powstawania stanów zapalnych oraz częste podrażnienia przy szczotkowaniu stają się natomiast głównymi zaleceniami dla wszystkich ciekawych działania irygatora.

Nie musisz szukać argumentów, historia stomatologii znajdzie je za Ciebie!

Maszyna tego rodzaju przysłuży się nie tylko walce z bakteriami usuwając spomiędzy zębów nawet mikroskopijne resztki pożywienia wraz z innymi osadami, ale także okaże się idealnym masażerem naszych dziąseł oraz przyzębi skłaniając krew do jeszcze lepszego krążenia w miejscach, które najbardziej skorzystają na obecności zwalczających infekcje i zakażenia krwinek.

Najdokładniejsze płukanie na rynku oraz ordynowany codziennie masaż dziąseł to dwa fundamenty, których trzymają się najbardziej wymagający klienci polskich stomatologów. Zaś fakt, że obecnie każdy chętny obywatel może zapewnić sobie opiekę dotąd zarezerwowaną przez pół wieku jedynie dla ekspertów sprawia, że irygator do zębów to jedna z częściej szukanych branżowych fraz w wyszukiwarce.