I Ty masz superMOC…pomagania! z finałem w Jaśkowicach

W piątek, 24 stycznia 2020 r.  w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach odbył się finał kampanii  „I Ty masz  superMOC…pomagania!”  Fundacji „Odzyskaj Nadzieję” i Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Gościem honorowym spotkania była Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

W styczniu 2020 roku wystartowała kampania społeczna pod hasłem: „I Ty masz superMOC…pomagania!” Fundacji „Odzyskaj Nadzieję”  i Fundacji „ORLEN – DAR SERCA”. Projekt skierowany był do uczniów małopolskich szkół podstawowych. Celem kampanii było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych oraz wskazanie alternatywnych form spędzania wolnego czasu.

Kampania miała rozpowszechniać wśród uczniów ideę wolontariatu oraz bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi. W ramach akcji „I Ty masz superMOC… Pomagania!” odbyły się m.in. spotkania w szkołach, podczas których prowadzący wraz z uczniami szukali odpowiedzi na pytania: czy warto pomagać, na czym polega wolontariat, czy pomaganie może być cool? W ramach projektu przygotowane zostały dedykowane materiały pomocnicze m.in. w formie konspektów lekcyjnych (dla wychowawców, nauczycieli,) oraz filmu edukacyjnego ukazującego ideę wolontariatu. Z myślą o głównej grupie docelowej, czyli dzieciach i młodzieży powstał kultowy komiks, którego bohaterem (a bardziej superbohaterem!) jest młody chłopiec Bronek, który każdego dnia ratuje świat dobrymi uczynkami. Komiks w ciekawy i bardzo przystępny sposób opowiada o tym jak można pomagać i dlaczego warto to robić.

Dzięki inicjatywie Prezes Fundacji Odzyskaj Nadzieję Beacie Kurek, Finał projektu odbył się w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach. Gościem honorowym spotkania była Pierwsza Dama Rzeczpospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda. Ambasadorami projektu byli Wacław Cieślik – pseudonim artystyczny Kordian oraz Waldemar Kluza. Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie.

Organizacja wydarzenia była dla Szkoły Podstawowej  im. Kornela Makuszyńskiego w Jaśkowicach  wielkim zaszczytem i wyróżnieniem.

Źródło: SP w Jaśkowicach