Nie możesz osiągnąć oczekiwanego poziomu sprzedaży? Zleć pozycjonowanie strony!

Niejednokrotnie okazuje się, że mimo obiektywnie atrakcyjnej oferty nie jesteśmy w stanie sprostać konkurentom. Konieczność podjęcia działań promocyjnych jest oczywista – tylko jakich? Nie jest także odkryciem, że ogromne możliwości oferuje w tym zakresie internet. Najważniejszą zaletą tego medium nie jest jednak ani szybkość, ani też wygoda, a fakt, że sami selekcjonujemy otrzymywane treści. W tym właśnie szukać należy sposobu na skuteczny marketing.

Klienci nie reagują na Twoje zachęty? Może ich nie widzą?

Konwencjonalna reklama bywa skuteczna, jednak wymaga przebicia się przez gąszcz innych przekazów podobnego rodzaju – na to, czy w danym przypadku będzie to możliwe, często nie mamy wpływu. Trzeba więc szukać alternatyw. Obecność w sieci od dawna nie stanowi już istotnego autu, to przez nią jednak wiedzie droga do sukcesu – jest to już wszak podstawowa przestrzeń komunikacji.

Nie wystarczy, że można znaleźć nas w Google. Mimo upływu lat, wielkiego wzrostu znaczenia internetu i nowych urządzeń, zachowanie jego użytkowników pozostaje zbliżone – mało kto zagląda do innych niż kilka pierwszych wyników. Wielu nie przewija nawet strony do dołu. Jeśli zaś znajdujemy się na kolejnej, dla miażdżącej większości internautów pozostajemy po prostu niewidoczni. Zleć pozycjonowanie strony swojej firmy i zmień to!

Każda kolejna zdobyta lokata oznacza znaczący wzrost liczby odwiedzin na stronie, przy czym, co bardzo ważne, są to użytkownicy niezwykle cenni, wyselekcjonowani na podstawie wprowadzanego przez siebie zapytania. Nie trzeba więc wzbudzać w nich zainteresowania danym zagadnieniem, często także przekonywać do konieczności zaspokojenia określonej potrzeby, na czym w ogromnej mierze skupia się konwencjonalny marketing. Wystarczy do nich docierać, a do tego potrzebne jest wysokie miejsce na liście wyników organicznych. Zdobądź je!

Zleć pozycjonowanie strony i zostaw rywali daleko w tyle

O tym, że warto promować się w Google wiadomo od wielu lat i usługi w tym zakresie nie stanowią już żadnej nowości. Nie znaczy to jednak, że zadanie jest łatwe – przeciwnie. Jak przypominają specjaliści z firmy AFTERWEB, internetowy gigant zawdzięcza swoją pozycję jakości wyświetlanych wyników i nadal nie zamierza jej zaniedbywać. Przed paroma laty radykalnie zmienił sposób działania swoich algorytmów – skończyły się bezpowrotnie czasy, gdy cała sprawa sprowadzała się do użycia w treściach słów kluczowych i pozyskania jak największej liczby dowolnych linków. Takie działanie to dziś bardzo skuteczna metoda – ale na uzyskanie filtra. Nie ryzykuj amatorskich metod!

Ile trzeba czekać na efekt? To zależy od siły i liczebności rywali. Dobór odpowiednich fraz pozwoli nam dotrzeć do najbardziej zdecydowanych na zakupy klientów stosunkowo szybko. Ogólne frazy wymagają znacznie większej cierpliwości, wielokrotny wzrost sprzedaży sprawia jednak, że warto o nie walczyć. Sprawdź!