II Gminny Festiwal Form Teatralnych MELPOMENA

7 marca 2019 r. w Pałacyku „Sokół” odbył się II Gminny Festiwal Form Teatralnych MELPOMENA, organizowany przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz Szkołę Podstawową im. Św. Jana Pawła II w Radziszowie.

Zaprezentowało się 7 zespołów teatralnych z następujących placówek:

  • Klasa I A ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie ze spektaklem „Rzepka”
  • Zespół Teatralny „Perełki” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie ze spektaklem „Zuzia”
  • Zespół Teatralny „Groszek” ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie ze spektaklem „Kot w butach”
  • Zespół Teatralny „Marzyciele” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skawinie ze spektaklem „Łaciaty słoń”
  • Zespół Teatralny „Bajka” ze Szkoły Podstawowej w Radziszowie ze spektaklem „Dziadek do orzechów”
  • Koło Teatralne ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie ze spektaklem „Baśniowy ambaras”
  • Klasa II A ze Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół Katolickich w Skawinie ze spektaklem „Jasełka”

Jury w składzie:

  • Przewodniczący Andrzej Morawa – polonista, scenarzysta, reżyser teatralny
  • Marta Tyrpa – specjalista ds. organizacji imprez, charakteryzatorka, opiekun artystyczny Teatru MASKA
  • Katarzyna Szybisty – aktorka, performerka, instruktor teatralny i wokalny

po obejrzeniu 7 prezentacji teatralnych w ramach II Gminnego Festiwalu Form Teatralnych MELPOMENA 2019 postanowiło przyznać:

WYRÓŻNIENIA

 – za scenografię i kostiumy do spektaklu „Kot w butach”

dla Danuty Wicher i Ewy Maślanki ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie

– za troskę o właściwe oblicze kultury w spektaklu „Baśniowy ambaras”

dla Koła Teatralnego ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Skawinie

– aktorskie dla:

  • Kacpra Adamczyka za rolę Policjanta w spektaklu „Jasełka”
  • Michała Bednarka za rolę Diabełka w spektaklu „Jasełka”
  • Jakuba Wrzoszczyka za rolę Babci w spektaklu „Zuzia”
  • Kacpra Natkańca za rolę Słonika z plamką w spektaklu „Łaciaty słoń”
  • Oliwii Sekuły za rolę Papugi w spektaklu „Łaciaty słoń”
  • Katarzyny Paciorek za rolę Klary w spektaklu „Dziadek do orzechów”
  • Amelii Wyroby za rolę Babci w spektaklu „Rzepka”
  • Antoniego Brzezińskiego za rolę Dziadka w spektaklu „Rzepka”

– za plastyczność ruchu scenicznego w spektaklu „Zuzia” dla Igora Mirewicza

NAGRODY

III miejsce Jury przyznało
Zespołowi Teatralnemu „Groszek” ze Szkoły Podstawowej w Zelczynie za spektakl „Kot w butach”

II miejsce
Klasie II A ze Szkoły Podstawowej Zespołu Katolickich Szkół w Skawinie za spektakl „Jasełka”

I miejsce
Zespołowi Teatralnemu „Perełki”  ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie za spektakl „Zuzia”

Jury doceniło wysiłki instruktorów przygotowujących spektakle, szczególnie za mobilizację uczniów do stworzenia ciekawych prezentacji, wykorzystujących indywidualne zdolności dzieci. Wyrażamy nadzieję, że instruktorom nie zabraknie pomysłów, a młodzieży zapału do pracy, abyśmy mogli wspólnie w przyszłym roku doświadczać scenicznej magii teatru podczas trzeciej edycji Festiwalu.

źródło: ckis.pl | foto: facebook ckis

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz