Jak powinna wyglądać dobra strona internetowa dla Twojej firmy?

Firmowa strona internetowa to dobra inwestycja. Aby jednak była jak najlepszą wizytówką online, musi spełniać kilka ważnych warunków.

Strona internetowa to dzisiaj podstawa obecności firmy w sieci. Dzięki niej może ona zaprezentować bliżej swoją ofertę, referencje, adres prowadzenia działalności. Warto jednak pamiętać o tym, że strona stronie nierówna. Czym zatem powinny wyróżniać się dobre strony internetowe dla biznesu?

Rodzaje stron internetowych – co wybrać dla firmy?

Przedsiębiorcy posiadają do dyspozycji szeroką gamę typów stron internetowych, z których każda posiada nieco inną budowę, a także cel. Co wybrać?

 • Strona wizytówka

To najprostszy rodzaj stron WWW dla firm. Są one najlepszym wyborem dla mniejszych biznesów, ale dzięki nim także można osiągnąć globalny zasięg. Strona wizytówka ma prostą, nieskomplikowaną strukturę oraz podstawowe funkcjonalności. Może posiadać CMS, czyli program do samodzielnej obsługi zawartości. Dodatkowo, projektowanie stron internetowych tego typu nie jest związane z wysokimi kosztami.

 • Standardowa strona internetowa

Jest to bardziej rozbudowana strona WWW, która może zawierać także autorski CMS do zarządzania jej zawartością. Takie strony internetowe są dedykowane średnim i większym firmom, które oczekują także indywidualnych, skrojonych na miarę rozwiązań dopasowanych potrzeb własnych i potrzeb klientów.

 • Sklep internetowy

Działalność w internecie może także opierać się o sklep internetowy. W tym przypadku także konieczne będzie stworzenie odpowiedniej strony WWW, która pozwoli na prowadzenie handlu online.

Więcej przykładów różnych stron internetowych można znaleźć na stronie www Agencji Reklamowej ALISO, która zajmuje się ich realizacją. Agencja ta mieści się przy ul. Filipa Eisenberga 11/9 w Krakowie.

Jaka powinna być dobra strona firmowa?

Strona firmowa to, jak zostało wcześniej wspomniane, rodzaj wizytówki. Od tego, jak będzie się prezentowała, będzie zależało także to, jak jest ona postrzegana przez potencjalnych klientów i kontrahentów.

Czym zatem powinna cechować się dobra strona internetowa przeznaczona dla firmy?

Cechy dobrych stron firmowych:

 • zawierają przystępnie podane dane
 • pozwalają na szybkie wyszukanie potrzebnych informacji
 • posiadają przyjemną dla oka grafikę
 • są łatwe w obsłudze
 • umożliwiają kontakt z firmą
 • posiadają wymagane funkcjonalności, na przykład bazę produktów, system rezerwacyjny, pozwalają na zapisanie się na newsletter
 • są wyposażone w system zarządzania treścią – CMS
 • można korzystać z nich na różnych urządzeniach
 • są przygotowane do promocji w internecie, w tym przez pozycjonowanie (SEO)

Oczywiście, dobre strony firmowe to także takie, które odpowiadają indywidualnym wymaganiom zamawiającego.

Strona firmowa gotowa na urządzenia mobilne

Warto poświęcić także chwilę tematowi mobilności stron internetowych. Dzisiaj z internetu korzystamy nie tylko na komputerze stacjonarnym albo na laptopie. Bardzo często wchodzimy na nie również przez smartfony czy tablety.

Właśnie dlatego firmowe strony internetowe powinny być wykonane w technologii RWD. Oznacza to, że strona internetowa jest responsywna, czyli można korzystać z niej zarówno na urządzeniach z większymi, jak i mniejszymi ekranami.

Responsywna strona firmowa to przyszłościowa inwestycja – wówczas nie jest wymagane zamówienie dwóch oddzielnych stron, czyli jednej o standardowej budowie, a drugiej mobilnej. Dzięki technologii RWD strona będzie wyglądała dobrze na każdym urządzeniu!

Komu zlecić wykonanie strony WWW?

Takie właśnie cechy może posiadać dobra strona WWW przeznaczona dla klientów biznesowych. Kluczowe jest zatem stworzenie jej optymalnego projektu, a potem zrealizowanie go przy udziale doświadczonych pracowników w tej właśnie dziedzinie – projektantów graficznych, deweloperów, copywriterów, marketingowców. Właśnie dlatego tworzenie stron WWW powinno zostać powierzone dobrej agencji.

Sprawdzona agencja będzie mogła zapewnić swoim klientom profesjonalną, kompleksową obsługę związaną z zaprojektowaniem, zbudowaniem, a następnie z uruchomieniem strony WWW. Bardzo często agencja może także zaproponować kompleksowe usługi dla wsparcia jej skutecznej promocji. Warto postawić na specjalistów!