Jubileuszowy Konkurs Ortograficzny ZST-E

Już od dziesięciu lat Konkurs Ortograficzny „O Pióro Prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie” licznie gromadzi miłośników języka polskiego. Tegoroczna edycja odbyła się w piątek, 31 maja w Zespołe Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie.

Tym razem z zawiłościami polskiej ortografii zmagali się uczniowie ze:

  • Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
  • Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie
  • Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie
  • Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie
  • Zespołu Szkół w Leńczach
  • Szkoły Podstawowej i Gimnazjum  w Gaju
  • Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Przedsięwzięcie służyło doskonaleniu umiejętności sprawnego posługiwania się językiem polskim, sprzyjało integracji szkół, dało także możliwość bliższego zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną ZST-E.

Autorką jubileuszowego dyktanda, pod tytułem: Żorżety, ażury, a może muśliny, czyli co w modzie piszczy…, była polonistka mgr Justyna Gerc-Tobiczyk, która pełniła jednocześnie funkcję Przewodniczącej Komisji Konkursowej. Prace poprawiały również mgr Beata Podlejska i mgr Ewa Helbin- Czyżowska – nauczycielki języka polskiego w ZSTE.

Laureaci:
I miejsce zajęła Weronika Gurba, uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Skawinie
II miejsce – Julia Sochacka z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Skawinie
III miejsce Natalia Tuleja z Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Radziszowskiej.

Dodatkową atrakcją wydarzenia była rywalizacja szkół w internetowej grze ortograficznej przygotowanej przez uczniów klasy 3I: Łukasza Strzebońskiego, Barbarę Sokołowską oraz Patryka i Kamila Szczypczyków, w której zwyciężył zespół z Katolickiej Szkoły Podstawowej.

W finale konkursu uczestnicy i zaproszeni goście obejrzeli występ zespołu cheerleaderek, przygotowany przez mgr Urszulę Gąsior. Organizatorki przedsięwzięcia: mgr Justyna Gerc-Tobiczyk, mgr Danuta Madeja i mgr Renata Stawowska już dziś zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Źródło: ZST-E