Kandydaci na Burmistrza Miasta i Gminy Skawina

Najbliższe wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018. Będziemy wybierali Radnych oraz Burmistrza Miasta i Gminy Skawina.

Kandydatów na to ostatnie stanowisko jest dwóch, dlatego możemy bliżej poznać każdą z tych osób, co poniżej postaramy się przedstawić.

BYSINA Janusz Roman – lat 59, urodzony w Krakowie. Jego rodzice pochodzą z Woli Radziszowskiej, gdzie spędził całe swoje dzieciństwo, aż do czasów szkolnych. Już od wczesnych lat życia pasjonował go sport. Interesował go nie tylko aktywny udział w rywalizacji, ale później także relacjonowanie wydarzeń sportowych. Jako komentatora sportowego mogliśmy go usłyszeć podczas wielu transmisji radiowych i telewizyjnych. Przekazywał nam relacje z Wyścigu Pokoju, meczów piłkarskich ze Studia S-13, zawodów żużlowych, siatkarskich, koszykarskich, hokeja na lodzie, skoków i biegów narciarskich, a także łyżwiarstwa figurowego podczas Uniwersjady rozgrywanej w Polsce.

Ukończył studia magisterskie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Krakowskiej.

Wieloletni dziennikarz Radia Kraków i TVP Kraków, prowadzący audycje „Co niesie dzień”, a także reporter i prezenter krakowskiej Kroniki, Sekretarz Programu Regionalnego, który tworzył wraz z grupą znanych dziennikarzy.

Różnorodne zainteresowania i doświadczenia czyniły go kreatywnym twórcą przede wszystkim na polu organizowania regionalnych stacji telewizyjnych połączonych w holding na terenie Polski w warunkach reformy gospodarczej w kraju. Potem holding przekształcił się Program Telewizyjny TVP3.

Pełnił również funkcję kierowniczą w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Jego bogate i cenne doświadczenie zawodowe pozwoliły mu wygrać i z powodzeniem piastować stanowisko Dyrektora Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przez ostatnie 12 lat.

Startuję w tegorocznych wyborach samorządowych, bo wiem, że bliska mojemu rodzinnemu sercu Skawina wymaga zmian. Nasza Gmina potrzebuje gospodarza, który będzie budował przyszłość naszej małej ojczyzny biorąc pod uwagę zrównoważony rozwój oparty o rachunek ekonomiczny. Trzy lata temu wśród 47 gmin miejsko-wiejskich w Małopolsce byliśmy na 2. miejscu, a dzisiaj jesteśmy już na miejscu 13! – mówi Pan Janusz uzasadniając swoją decyzję

Pan Janusz startuje z KWW Samorządni Razem, a jego oraz Komitetu program pojawił się kilka dni temu na stronie internetowej: www.januszbysina.pl


RZEPISKO Norbert Andrzej – lat 49

Moja rodzina to – żona Bożena, pełnoletnie dzieci: synowie Konrad i Krystian, córka Daria.

Skawinianin od urodzenia. Absolwent skawińskiego Liceum Ogólnokształcącego, matura 1988r.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej – historia

Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie – wychowanie fizyczne

Uniwersytetu Jagiellońskiego –  marketing i zarządzanie

Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – gospodarka i administracja publiczna

Przez 25 lat pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Kopance, pełnił także funkcję społecznego zastępcy dyrektora szkoły. Posiada licencję brokerską. Przez wiele lat prowadził działalność gospodarczą w branży budowlanej, ja jego firma była wykonawcą wielu specjalistycznych i bardzo ciekawych inwestycji w branży stolarki aluminiowej. Zdobył wtedy doświadczenie w zarządzaniu oraz księgowości. Ma szeroką, opartą na doświadczeniu, wiedzę w branży budowlanej.

Od 12-tu lat związany jestem z samorządem. Przez dwie kadencje byłem radnym Rady Miejskiej, w tym dwa lata jako przewodniczący. Od grudnia 2014 roku pełnię funkcję 1-go zastępcy Burmistrza MiG Skawina. Odpowiadam za wszelkie sprawy związane z Gospodarką Komunalną, Inwestycjami, Mieniem i Geodezją oraz Rolnictwem i ochroną zwierząt. Dzięki temu zapoznałem się dogłębnie z zasadami funkcjonowania Urzędu MiG Skawina.

Jestem członkiem i założycielem wielu organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Skawina. Działam czynnie w stowarzyszeniach: Między Wisłą i Skawinką, OSP Kopanka, Prawicowy Blok Samorządowy Skawina. Współpracuję z bardzo wieloma organizacjami i fundacjami. Jestem członkiem Zarządu Gminnego OSP RP. Od 20 lat jestem członkiem Domowego Kościoła. – mówi Pan Norbert

Pan Norbert startuje z KW Prawo i Sprawiedliwość. Znamy aktualnie założenia programowe Norberta Rzepisko jakimi są trzy główne hasła: Rodzina, Rozwój, Środowisko, jednak na dzień dzisiejszy nie znamy jeszcze programu. Jak tylko otrzymamy program przedstawimy programy obu kandydatów w osobnym artykule.


Innych kandydatów na stanowisko Burmistrza na dzień dzisiejszy nie ma, Kapitan Skawina pomimo jego deklaracji nie jest żadnym kandydatem.

Dodatkowo będziemy wybierali radnych do powiatu oraz sejmiku wojewódzkiego. W tych wyborach będzie obowiązywała karta do głosowania, a nie jak poprzednio książeczka.