Dzień darmowej komunikacji

22 września, na zakończenie Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – obchodzony jest Międzynarodowy Dzień bez Samochodu. W związku z tym, wszyscy pasażerowie korzystający w tym dniu z przejazdów środkami Komunikacji Miejskiej w Krakowie będą podróżować bezpłatnie. Więcej informacji poniżej. 

Kraków 16. raz z rzędu będzie uczestniczył 22 września w Europejskim Dniu bez Samochodu. Kampania ETZT i EDbS jest odpowiedzią na negatywne konsekwencje wynikające z nadmiernego ruchu samochodowego w miastach. Zrównoważony transport oznacza przede wszystkim poprawę jakości powietrza w miastach, ograniczenie hałasu, a także zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznej. Stanowi szansę na poprawę jakości życia mieszkańców.

Szczegółowe informacje: KLIKNIJ TUTAJ.

Informujemy ponadto, iż na terenie województwa małopolskiego nielimitowane przejazdy Kolejami Małopolskimi oraz POLREGIO kosztować będą złotówkę. W ramach biletu na przejazdy koleją można skorzystać także z autobusów linii dowozowych do stacji kolejowych oraz przetransportować rower. Bilet ten można nabyć poprzez aplikację iMKA. Więcej informacji: KLIKNIJ TUTAJ.

źródło: zikit | gminaskawina.pl | foto: Tomasz Bielecki