Orkiestra Dęta „Sygnał” wydała swoją pierwszą płytę

24 czerwca 2018 miała miejsce premiera pierwszej płyty Orkiestry Dętej „Sygnał” z Radziszowa. Dzięki wsparciu lokalnego Stowarzyszenia „Nasz Radziszów”, projekt mógł być zrealizowany i po raz pierwszy od 67 lat, utwory zostały utrwalone na nośniku. Przygotowania trwały kilka miesięcy, a głównym bodźcem do podjęcia tego wyzwania była 100 rocznica Odzyskania Niepodległości oraz przychylność Pana Józefa Niechaja ze Stowarzyszenia „Nasz Radziszów”, który pomógł w uzyskaniu dofinansowania na wydanie pierwszej płyty. Nagrania odbywały się w Dworze Dzieduszyckich, a całość płyty poskładało studio z Radia Kraków.

Aktualnie orkiestra co prawda nie posiada dyrygenta, ponieważ Przemysław Drabczyk złożył rezygnację, jednak na koncerty do Monachium udało się zaprosić Wojciecha Kwiatka. Orkiestra z Radziszowa wybrana została przez powiat krakowski do reprezentowania naszego regionu na łamach międzynarodowych. Jest to co roczne wydarzenie, a dla orkiestry z Radziszowa wielkie wyróżnienie, tym bardziej iż będzie tu już ich trzeci wyjazd na ten festiwal. Wyjazd już 5 lipca, czekamy na filmiki z koncertów, które na pewno pojawią się na profilu facebook`a orkiestry i zapewne na naszej stronie również.

„Zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciałyby grać w Orkiestrze na nasze próby, które odbywają się w Dworze Dzieduszyckich w piątki o 19:30. Szczególnie gorąco zapraszamy uczniów i absolwentów Szkoły Muzycznej I Stopnia ze Skawiny” – mówi Karol Pająk członek i osoba odpowiedzialna za promocję Orkiestry.

Zachęcamy do polubienia profilu facebookowego Orkiestry Dętej „Sygnał”, być może wkrótce powstanie strona internetowa.