Pamiątka na lata czy zabawka, czyli co kupić na urodziny rocznemu maluchowi?

Wybór odpowiedniego prezentu na roczek nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza, jeśli w grę wchodzą zabawki. Maluch ma już wtedy swoje upodobania i predyspozycje, dlatego nawet zakup najmodniejszego w sezonie gadżetu może okazać się nietrafioną decyzją. A może jednak postawić na gustowną pamiątkę, do której dziecko z chęcią wróci, gdy dorośnie, a jego rodzice będą ją z sentymentem oglądać w każde urodziny pociechy? Jeżeli zostałeś zaproszony na roczek, pewnie w Twojej głowie kłębią się myśli podobne do powyższych. Pomożemy Ci rozwiać wątpliwości. Oto opis najciekawszych podarków dla dzieci, spośród których na pewno wyłonisz ten właściwy.

Album dokumentujący pierwszy rok życia malucha

Maluchy rosną i rozwijają się w tempie trudnym do uchwycenia. Ten niemowlak, który wczoraj jeszcze przewracał się z boku na bok, dziś dumnie siedzi w spacerówce. Gaworzące dotąd słodko dziecko wypowiada nagle pierwsze słowo, a raczkujący maluszek chwyta się mebli oraz podnosi na nogi. Pierwsze miesiące życia dziecka są więc nieustającym pasmem wzruszeń dla rodziców. Nic dziwnego, że stale utrwalają ważne chwile za pomocą aparatu fotograficznego. Urodziny malucha są doskonałą okazją, by wywołać wykonane zdjęcia, a następnie umieścić je w specjalnie zadedykowanym albumie. Taki prezent na roczek zawsze spotka się z radością obdarowanych. Technologia sprzyja bowiem przechowywaniu fotografii w pamięci twardych dysków, lecz nic nie zastąpi chwili, gdy można osobiście dotknąć pachnących dzieciństwem zdjęć.

Biżuteria: zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki

Zabawki szybko mogą odejść w zapomnienie, istnieje natomiast coś, co także po latach może okazać się idealnym prezentem. Mowa oczywiście o złotej i srebrnej biżuterii. Małe elegantki pokochają drobne kolczyki-wkrętki w kształcie kwiatów, zwierzątek, koniczynek czy serduszek. Ale kto powiedział, że kosztowności muszą być zarezerwowane tylko dla dziewczynek? Niektóre sklepy, chociażby Murrano.pl, proponują bransoletki dedykowane zarówno im, jak i chłopcom. Różnią się jedynie wykonaniem i detalami. Na modelach damskich znajdują się serca albo czterolistne koniczyny, a na męskich – piłki nożne lub skutery. Taką biżuterię chętnie założy każdy modny kilkulatek.

Ciekawie zaprojektowana metryczka urodzenia

Od kilku sezonów modne są metryczki opowiadające o narodzinach dziecka, oprawione w ramkę i powieszone na ścianie. Ich słabym punktem jest to, że wszyscy mogą taką wydrukować według wzorów z internetu. Czemu by więc takiej metryczki trochę nie ulepszyć, podkreślając zarazem wyjątkowość malucha, którego chcemy obdarować? Świetnym pomysłem okaże się zawieszka z imieniem dziecka, drewniana ramka lub absolutny hit sezonu: poduszka z nadrukowaną metryczką. Będzie pięknie wyglądać w dziecięcym łóżeczku i dodatkowo stanie się wiernym towarzyszem spokojnego snu malucha.