Podpisano kolejne umowy na budowę chodników przy DK44

Podpisano kolejne umowy na zaprojektowanie chodników na brakujących odcinkach w Jaśkowicach, Wielkich Drogach, Zelczynie i Borku Szlacheckim. Dzięki tej inwestycji w najbliższych latach chodnik będzie znajdował się na całym odcinku DK44 od Jaśkowic aż do miasta Skawina.

Mieszkańcy zachodnich sołectw od lat domagali się budowy chodników przy DK44. To jedna z najczęściej uczęszczanych w Gminie dróg, którą codziennie pokonuje kilkadziesiąt tysięcy pojazdów nie zawsze przestrzegających ograniczeń prędkości. Przy DK44 znajdują się szkoły i przedszkola, a spacer poboczem wiąże się z poważnym niebezpieczeństwem.

Widząc problem i reagując na zgłoszenia mieszkańców, władze Skawiny od kilku lat systematycznie starają się o budowę kolejnych odcinków chodników. Podpisana przez Burmistrza Norberta Rzepisko umowa na zaprojektowanie chodników w Jaśkowicach, Wielkich Drogach, Zelczynie i Borku Szlacheckim pozwoli w ciągu najbliższych lat ostatecznie rozwiązać problem bezpieczeństwa pieszych przy DK44. Po zrealizowaniu całej inwestycji zostanie zapewniona ciągłość przejścia od Jaśkowic aż do miasta Skawina. 

– To bardzo ważne, by mieszkańcy mogli wygodnie i bezpiecznie dotrzeć pieszo do przedszkola, szkoły, kościoła oraz innych obiektów użyteczności publicznej. Przy tak dużym natężeniu ruchu przy DK44 chodniki są inwestycją kluczową. Liczymy na to, że w ciągu najbliższych lat mieszkańcy otrzymają bezpieczną możliwość przemieszczania się wzdłuż DK44 – powiedział Burmistrz Norbert Rzepisko.

Dodatkowo Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadeklarowała, że w 2022 rozpocznie budowę kolejnego odcinka chodnika łączącego Wielkie Drogi i Zelczynę.

źródło: gminaskawina.pl