Podsumowanie akcji „Trzeźwość” w powiecie krakowskim

W dniach od 27-29 lipca br na drogach powiatu krakowskiego po raz kolejny prowadzona była akcja „Trzeźwość”. Celem działań kontrolno-profilaktycznych jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy wsiadają za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu.

W miniony weekend  policjanci prowadzili na drogach powiatu krakowskiego akcję „Trzeźwość”. Głównym jej celem jest wyeliminowanie tych, którzy wsiedli za kierownicę pomimo tego, że wcześniej pili alkohol. Akcja miała na celu również ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem kierujących będących pod wpływem alkoholu.

Podczas prowadzonych działań poddano badaniu na zawartość alkoholu blisko 550 kierujących. Niestety znaleźli się tacy, którzy pili alkohol, a mimo to wsiedli „za kółko”. Policjanci zatrzymali 10 takich nieodpowiedzialnych kierujących. Przeprowadzono 200 kontroli pojazdów w wyniku których zatrzymano 16 dowodów rejestracyjnych.

Ponownie apelujemy o rozsądek! Jazda pod wpływem alkoholu lub innych środków działających podobnie stanowi jedno z największych zagrożeń dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przypominamy, że za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat dwóch. Sprawca takiego czynu traci również prawo jazdy.

źródło: KPP w Krakowie

%d bloggers like this: