„Pokonaj Focha” tym razem bez deszczu

Po raz szósty pokonali FOCHA amatorzy biegania, jazdy na rowerze i rolkach, dorośli i dzieci, którzy w pierwszą jesienną niedzielę, 23 września, stawili się na starcie zawodów zorganizowanych przez KS Optima i Centrum Kultury i Sportu na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego. 

W szóstej edycji zawodów sportowych „Pokonaj FOCHA” wzięło udział ponad 800 zawodników z różnych zakątków kraju. Rekordzistom udało się wystartować w kilku wyścigach odbywających się tego dnia w różnych miejscowościach.

Dla uczestników „Pokonaj FOCHA VI” przygotowano pakiety sportowe z okolicznościową czapeczką (w kategoriach dziecięcych) lub koszulką (dorośli). Wszyscy, którzy przekroczyli linię mety, otrzymali pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekały statuetki, puchary i drobne upominki, a każdy uczestnik zawodów mógł wziąć udział w loterii i zawalczyć o przygotowane przez sponsorów wydarzenia nagrody, wśród których znalazły się trzy rowery.

Rozgrzewkę przed startami dzieci poprowadziły animatorki z Krainy Zabaw Dziecięcych Kolorado, natomiast o właściwe przygotowanie mięśni dorosłych zawodników do biegów głównych (na dystansie 5 i 10 km) zadbało Xtreme Fitness Gyms.

Po zakończeniu pierwszego bloku zawodów najmłodszych sportowców dekorowali:  Norbert Rzepisko – Pierwszy Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina,  Janusz Bysina – dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Skawinie oraz  Marek Marzec – kierownik Wydziału Edukacji i Zdrowia UMiG w Skawinie. Wielkie emocje wzbudziło losowanie nagród, w szczególności czerwonego, a więc, jak twierdzą niektórzy, najszybszego roweru.

Dorosłych zawodników, poza wyścigami na rolkach, rowerze i biegami głównymi, klasyfikowano również w trójboju – Fochathlonie (łączny czas z kategorii: rolki 10 km, rower 10 km i bieg 5 km) oraz, w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w jubileuszowej sztafecie rozgrywanej w formule OPEN. Puchary i statuetki zwycięzcom wręczali:  Witold Grabiec –  Przewodniczący Rady Miejskiej w Skawinie,  Janusz Bysina – dyrektor CKiS w Skawinie oraz  Piotr Przywara –  prezes KS Optima.

Linię mety na biegowym dystansie 10 km pierwszy przekroczył Sylwester Augustyński (czas 00: 33:48), wśród kobiet najszybsza była Paulina Golec (00:37:27). W wyścigu rolkarskim zwyciężyli – wśród mężczyzn Mateusz Solga (z czasem 00:18:23), wśród kobiet Magdalena Czusz (czas 00:18:36).

Szczegółowe wyniki: KLIKNIJ TUTAJ

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji zawodów. Szczególne podziękowania składamy Bożenie Suder – dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance, gdzie po raz kolejny mieściło się biuro zawodów, wolontariuszom oraz strażakom OSP z Gminy Skawina.

Zapraszamy do dużej galerii zdjęć: KLIKNIJ TUTAJ

Źródło:  Agnieszka Radziszowska | ckis.pl

%d bloggers like this: