Wygrana Wiślan na wyjeździe

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo WIŚLAN Jaśkowice: Wisła Sandomierz 0:2 WIŚLANIE

Obie drużyny wyszły na mecz bardzo zdeterminowane. Od pierwszych minut gospodarze chcieli pokazać zespołowi ze Skawiny, jak trudne czeka ich spotkanie. Dużo gry w powietrzu, walki fizycznej, miejscami gra na pograniczu faulu, dodatkowo na śliskiej nawierzchni, gdzie nie trudno było o błąd.

Wiślanie rozpoczęli mecz odpierając ataki rywali – głównie długie piłki rzucane na silnych i dynamicznych napastników. Po zdobyciu piłki nasi zawodnicy próbowali zaskoczyć rywala prostopadłymi podaniami w kierunku skrzydłowych – Kuliszewskiego i Czarneckiego. To zespół Wiślan prezentował się lepiej na boisku grając swoją piłkę, szukając szans na zdobycie bramki.

Po kilku akcjach, stałych fragmentach gry, przyszedł czas na pierwszego gola – gdy w 33 minucie meczu, po strzale z dystansu kapitana zespołu – Macieja Wcisło – piłka wpadła do bramki gospodarzy tuż obok słupka.

Nie minęły 4 minuty i jedno z podań za obrońców, w prawy pas boiska zakończyło się bramką. Pierwszy przy piłce był golkiper gospodarzy – chcąc wprowadzić ją w pole karne i złapać – popełnił błąd techniczny. Sytuację wykorzystał Konrad Kuliszewski i wyprowadził zawodników Wiślan na dwubramkowe prowadzenie.

Do ostatniego gwizdka na boisku było mnóstwo walki fizycznej. Drużyna gospodarzy najbliżej zdobycia bramki była w sytuacji, gdy napastnik miejscowych doszedł do podania między obrońców Wiślan, minął bramkarza, ostatecznie trafiając w poprzeczkę w niełatwej sytuacji, gdy kilku obrońców naszej drużyny zdążyło ustawić się w świetle bramki. Nasz zespół również stworzył sobie jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia – jednak ostatecznie stanęło na dwubramkowym zwycięstwie WIŚLAN.

źródło: oficjalna strona WIŚLAN Jaśkowice www.wislanie.com