Wygrana Skawinki na rozpoczęcie sezonu w IV lidze

W ubiegły weekend bardzo dobrze rozpoczął rozgrywki skawiński klub Skawinka, pokonując na swoim boisku Węgrzcankę Węgrzce Wielkie.

Mecz przyciągnął na stadion blisko 400 widzów, którzy nerwowo spoglądali na zegarki w końcówce meczu. Taki skromny wynik zawsze budzi niepokój prowadzącej drużyny, natomiast w pierwszym meczu sezonu było to szczególnie ważne. Tym bardziej, że przeciwnik był bardzo wymagający. W ubiegłym sezonie Węgrzcanka zajęła wysokie trzecie miejsce. Na szczęście bramka zdobyta w pierwszej połowie przez Kamila Kwaśnego w 35 minucie pozwoliła zainkasować 3 punkty na rozpoczęcie sezonu.

Skawinka Skawina – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Kwaśny 37.
Skawinka: Walachnia – Matys, Piwowarczyk, Curzydło, Spasiuk – Grzesiak, Kwaśny, Sosnowski, Piszczek (75 Konik), Kaganek – Gęśla (90 Apostolski).
Węgrzcanka: Bożok – Łatka, Grotkowski, Ślęczka, Lewiński – Dudzik (75 Majewski), Filipowski (60 Ślaski), Stós, Prochwicz, Surma – Piszczewskij.
Sędziował: Michał Bobrek (Wadowice). Czerwona kartka: Kwaśny (90, po dwóch żółtych). Widzów: 400.

Już w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 kolejne spotkanie na Stadionie Miejskim w Skawinie. Skawinka Skawina podejmie Słomniczanka Słomniki

Kulisy z meczu z Węgrzcanką udostępnione przez Skawinkę Skawina: