Policja opublikowała nagranie z śmiertelnego wypadku

28 sierpnia br. około godziny 22.00 na skrzyżowaniu ulic Zielińskiego, Kapelanka, Monte Cassino w Krakowie doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego.

W wyniku zderzenia pojazdów marki Skody i Citroena śmierć poniosła 25-letnia pasażerka Skody. Według wstępnych ustaleń, 23-letni kierowca skody nie zastosował się do wskazań sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Ku przestrodze publikujemy zapis z kamer miejskiego monitoringu, na którym widać moment zderzenia pojazdów.

Krakowska Policja postanowiła upublicznić nagranie z monitoringu, aby zaapelować do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy zbliżaniu się do skrzyżowania. A respektowanie wskazań sygnalizacji świetlnej to już fundamentalna sprawa. Niestety zdarza się, że kierowcy bagatelizują tak elementarne zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego. Często przyczynami tak ryzykownego zachowania jest pośpiech, zamyślenie, roztargnienie. Apelujemy do kierowców o uwagę i koncentrację na drodze.

źródło: KWP Kraków