Protestujący w Skawinie domagają się poprawy jakości powietrza

W tym tygodniu skawinianie wyjdą na ulice, aby zaprotestować przeciwko zatruwaniu mieszkańców zarówno miasta jak i okolicznych wsi przez istniejące zakłady przemysłowe.

Odbędą się dwa protesty mające uświadomić nie tylko władzom wagę problemu, ale przede wszystkim mieszkańcom  jakie zagrożenia według tych grup istnieją.

Trzeba przyznać iż mają ku temu solidne podstawy, czyli wyniki badań Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, które wykazały w próbkach groźne dla zdrowia związki chemiczne, które mogą prowadzić do wielu chorób w tym raka. Czarę goryczy dopełnił piątkowy pożar składowiska odpadów w firmie GRC. Łuna trującego dymu unosiła się przez blisko 5 godzin.W tej chwili prowadzone jest śledztwo w tej sprawie, a prawdopodobną przyczyną pożaru było celowe podpalenie.
Protest środowy (g. 14:45) – jest organizowany przez grupę osób skupionych wokół grupy dyskusyjnej „Skawińskie mamy”. Protest odbędzie się na rynku skawińskim.
Protest czwartkowy (g.6:45) – organizatorem jest Skawiński Alarm Smogowy – planuje na koniec przemarszu złożyć petycję władzom miasta oraz radnym gminy Skawina. Ten protest zacznie się pod dworcem PKP a zakończy pod Ratuszem Miasta
Petycję można podpisywać na stronie: https://chceoddychac.pl/zakladyskawina.
Profil facebookowy SAS – link tutaj
%d bloggers like this: