Przedszkola dostaną oczyszczacze powietrza

Małopolskie przedszkola zostaną wyposażone w przenośne oczyszczacze powietrza. Jeszcze we wrześniu 1700 oczyszczaczy trafi do przedszkoli, żłobków i klubów malucha w całym regionie. Będą to zarówno placówki gminne (932) jak i niepubliczne (759).

Kilka miesięcy temu obiecaliśmy kupić oczyszczacze do 1200 przedszkoli. Dotrzymaliśmy danego słowa nawet z nawiązką, bo mamy aż 1800 urządzeń dla placówek, w których przebywają najmłodsze dzieci. Ich zdrowie jest przecież najważniejsze. Dlatego zależało nam na tym, aby oczyszczacze zapewniało czyste powietrze w pomieszczeniach, w których najmłodsi spędzają po kilka godzin dziennie – mówił marszałek Jacek Krupa przekazując jeden z oczyszczaczy, który będzie służył przedszkolakom w Borku Szlacheckim. Zaapelował też do włodarzy gmin o to, aby poszły za przykładem samorządu województwa i dokupiły kolejne tego typu urządzenia do placówek znajdujących się na ich terenie.

Z kolei Zastępca Burmistrza Gminy Skawina Tomasz Ożóg dziękując Marszałkowi za tę akcje podkreślił, że Gmina bardzo ochoczo przyłączyła się do tej akcji i zapowiedział iż wszystkie placówki przedszkolne zostaną wyposażone w oczyszczacze powietrza. Dodatkowym walorem doposażenia placówek w te urządzenia jest doskonała forma edukacji, gdzie świadomość wśród dzieci istnienia zagrożeń występujących w powietrzu jest nieocenionym elementem projektu zintegrowanego LIFE.

%d bloggers like this: