Skawińska elektrownia zaprasza na Dzień Drzwi Otwartych

W sobotę, 6 października, skawińska elektrownia otworzy swoje drzwi dla mieszkańców Skawiny, Krakowa i okolic. CEZ Skawina, wchodząca w skład Grupy CEZ, zaprasza wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się, jak powstaje energia elektryczna i ciepło oraz spędzić miło czas na rodzinnym pikniku.

To już kolejna edycja Dnia Drzwi Otwartych – wydarzenia, które na stałe wpisało się w jesienny kalendarz małopolskich atrakcji dedykowanych całym rodzinom. To również doskonała okazja, by zobaczyć w jaki sposób funkcjonuje elektrownia oraz dowiedzieć się, jak powstają prąd i ciepło.

Dzień Drzwi Otwartych to wydarzenie, które spotyka się z dużym odzewem mieszkańców Skawiny i okolic. Przychodzą do nas całe rodziny, więc w tym roku również postaramy się, aby program był atrakcyjny dla wszystkich, niezależnie od wieku“ – zachęca Martin Hančar, Prezes Zarządu CEZ Skawina.

W programie organizatorzy przewidują pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz możliwość zwiedzenia wozu strażackiego. Na najmłodszych będą czekały konkursy i ekologiczne zabawy oraz oglądanie wirtualnej rzeczywistości. Nie zabraknie malowania buziek i waty cukrowej.

Nie tylko dla odwiedzających, ale również dla nas – pracowników CEZ Skawina – to bardzo ważne wydarzenie, do którego przygotowujemy się przez wiele miesięcy. Cieszymy się, że zaangażowanie włożone w tworzenie Dnia Drzwi Otwartych jest doceniane przez mieszkańców naszych okolic, którzy tak chętnie nas odwiedzają. W ubiegłym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 250 osób. Mamy nadzieję, że w tym roku ta liczba będzie jeszcze większa“– zaznacza Martin Hančar.

Dzień Drzwi Otwartych w CEZ Skawina odbędzie się 6 października w godzinach 9.00 – 15.00.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, zainteresowanych zwiedzaniem elektrowni, zapraszamy do zapisów prowadzonych do dnia 28 września pod numerem telefonu: 12 277 85 24 lub 12 277 82 20. Do zwiedzania zapraszamy dorosłych i dzieci w wieku przynajmniej siedmiu lat, a do wspólnej zabawy wszystkich, niezależnie od wieku.

Zwiedzanie elektrowni i wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie.