Smycz treningowa dla psa, czyli niezbędny przedmiot do nauki posłuszeństwa

Nawet ktoś kto zdecydował się na posiadanie psa pierwszy raz w życiu wie jak ważną funkcję pełni smycz. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów, co z jednej strony ułatwia, a z drugiej utrudnia wybór. W dużej mierze powinien on zależeć od przeznaczenia smyczy oraz wielkości psa. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest smycz treningowa dla psa. W niniejszym artykule scharakteryzujemy ją nieco szerzej. Zapraszamy do czytania!

Jak długa powinna być smycz treningowa dla psa? Sprawdź jaką wybrać

Pies potrafi wywrócić nasze życie do góry nogami, oczywiście w pozytywnym sensie! Decydując się na psa śmiało możemy powiedzieć, że zyskujemy najwierniejszego przyjaciela! Psy należą do jednych z najinteligentniejszych zwierząt. W bardzo krótkim czasie potrafią nauczyć się wielu komend oraz właściwych zachowań. Kluczem do sukcesu są treningi! Właśnie dlatego producenci smyczy pomyśleli o wersji stworzonej specjalnie do treningów. Czym zatem wyróżnia się smycz treningowa dla psa? Przede wszystkim długością. Długa taśma pozwala na nauczenie psa powszechnie stosowanych komend na spacerach typu: do nogi, stój itd. Długość umożliwia psu swobodne eksplorowanie terenu, a z kolei właściciel dzięki naprężaniu i rozluźnianiu smyczy ma stałą kontrolę nad swoim pupilem. Smycz treningowa dla psa świetnie sprawdzi się również podczas nauki aportowania. Największą zaletą tak długiej taśmy jest również gwarancja bezpieczeństwa. Na rynku można znaleźć smycze mające nawet 10 metrów. Pozwala to psu na swobodne odbiegnięcie od opiekuna, który nie obawia się, że pies ucieknie bądź wpadnie pod samochód.

Postaw na wysoką jakość wykonania i zyskaj pewność, że Twój pupil jest bezpieczny

Smycz treningowa dla psa powinna wyróżniać się nie tylko imponującą długością ale także wysoką jakością wykonania. Warto zwrócić uwagę na materiał z jakiego została stworzona. Powinna przede wszystkim posiadać dodatkowe gumowe elementy, co jest gwarancją, że smycz podczas silnego pociągnięcia nie wyślizgnie się z ręki. Nie bez znaczenia jest także kolor jaki posiada smycz treningowa dla psa. Świetnie sprawdzą się tutaj odblaskowe barwy widoczne nawet po zmierzchu. Również jest to ważny element wpływający na większe bezpieczeństwo Twojego psa. Nie dość, że będzie on dobrze widoczny dla Ciebie to również i dla innych osób, w tym kierowców. Tak jak wspominaliśmy na rynku można spotkać smycze treningowe o różnej długości. Dopasuj ją do wielkości psa! W przypadku dużych ras jak np. Bernardyn dobrym wyborem będzie 10m z kolei przy mniejszych rasach takich jak Chihuahua lub Buldog Francuski 3 metru w zupełności wystarczą, a dodatkowo zmniejszą ryzyko zaplatania psa w zbyt długą taśmę. Sklep TATAR DOG posiada szeroki asortyment smycz, dzięki czemu każdy z opiekunów z łatwością znajdzie swój idealny produkt. Proponowane smycze wyróżniają się wysoką jakością widoczna w każdym detalu. A co najważniejsze, taśma posiada dodatkowe wzmocnienia! Sprawdź ofertę już teraz!