Spacer i rozwój zawodowy w jednym? Z nimi to możliwe! Mentoring Walk po raz pierwszy w Krakowie.

Mentoring Walk to pierwsza taka inicjatywa w Krakowie. Polega na kilkugodzinnym spacerze mentora z osobą znajdującą się na niższym szczeblu kariery (mentee), podczas którego podzielą się swoimi doświadczeniami zawodowymi. To doskonała okazja do rozmowy o wyzwaniach, przed którymi stajemy w pracy. Zapisy trwają do 13 września.

Mentoring Walk to inicjatywa skierowana przede wszystkim do osób, które chcą rozwijać się zawodowo, zdobyć nowe doświadczenia i powiększać swoje kompetencje. Mentor razem z mentee ruszają na kilkugodzinny spacer, na którym panuje nieformalna, koleżeńska atmosfera. Mentoring Walk na pierwszy rzut oka może przypominać indywidualne szkolenie, ale różnice są spore. Przede wszystkim spacer z bardziej doświadczoną zawodowo osobą spoza naszej firmy sprawi, że stajemy się bardziej otwarci. Wtedy możemy poprosić o poradę w sytuacji, o której niekoniecznie opowiedzielibyśmy swojemu przełożonemu. Mentoring Walk to dobre miejsce na szczerą rozmowę z kompetentną osobą.

Po raz pierwszy w Krakowie

W stolicy Małopolski wydarzenie odbędzie się 28 września.

Z ogromną radością i energią przystąpiliśmy do organizacji krakowskiej edycji Mentoring Walk. Uważam, że to fantastyczna inicjatywa, budująca środowisko wspierające różnorodność. Cieszę się, że mogę pracować z grupą pasjonatów nad przygotowaniem tego wydarzenia – mówi Marzena Arszyńska, lider lokalnej edycji w Małopolsce.

Oprócz Krakowa, Mentoring Walk wystartuje też we Wrocławiu i Gdańsku. Wcześniej takie spacery odbywały się ze sporym sukcesem w Warszawie. Stolica Małopolski stała się jednak jednym z najatrakcyjniejszych miejsc pracy o bardzo niskim bezrobociu.  Według danych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie na koniec 2018 roku wyniosło ono 2,4%. W związku z coraz większą ilością rąk do pracy, rośnie też zapotrzebowanie na liderów. Spacer Mentoring Walk to okazja na osobiste poznanie osób, które na co dzień zarządzają dużymi zespołami.

– Jestem bardzo dumny z tego, że udało się nam zainspirować innych do organizacji Mentoring Walk w kilku częściach Polski. Osobiście uważam, że liderzy powinni angażować się społecznie, pomagając budować lokalne społeczności, a dzięki nim potencjał liderski na przyszłość. To inwestycja w ludzi, która zaprocentuje – mówi Sebastian Drzewiecki, wiceprezes Sabre Polska, współorganizator wydarzenia.

Zapisy trwają

Udział w Mentoring Walk jest bezpłatny. Wystarczy zarejestrować się na stronie mentoringwalk.pl. Dobór par nie będzie przypadkowy. Pomoże w tym specjalnie przygotowany formularz. Dzięki niemu da się określić, któremu mentee jaki lider najbardziej będzie potrzebny. Chodzi tutaj o idealne dopasowanie na podstawie kompetencji, środowiska pracy oraz doświadczenia zawodowego. Zapisy trwają do 13 września, więc to ostatni gwizdek, by wziął udział w spacerze

źródło fotoilustacja: pixabay.com / FirmBee

%d bloggers like this: