Studia zaoczne – szansa dla ambitnych w każdym wieku 

Z nauki w trybie niestacjonarnym korzystają każdego roku setki tysięcy studentów. Przyczyn może być wiele – brak funduszy czy chęć szybszego wejścia na rynek przy jednoczesnym kształceniu kluczowych umiejętności. Studia zaoczne pozwalają dobrze odnaleźć się w świecie zawodowych obowiązków, ale to nie jedyna zaleta. Czy warto rozpocząć naukę w takim trybie?

Student zaoczny na równi z dziennym

Wielu kandydatów na studia już po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły średniej zastanawia się, na którą uczelnię aplikować. Wyższa Szkoła Europejska wyróżnia się na tle innych uczelni w Krakowie. Zróżnicowana i szeroka oferta kierunków sprawia, że na jedno miejsce nierzadko jest aż kilkunastu chętnych. Uczelnia oferuje zarówno studia w trybie stacjonarnym, jak i studia zaoczne kraków.

Warto wiedzieć, że edukacja w trybie zaocznym w żaden sposób nie umniejsza studiującym. Dyplom uzyskany na ostatnim etapie szkolnictwa niczym nie różni się od dyplomu studenta uczącego się w trybie dziennym. Zakres posiadanej wiedzy jest taki sam, podobnie jak umiejętności niezbędne na współczesnym rynku pracy. Informacje przekazywane studentom zaocznym mają bardziej skondensowaną formę, a ci sporą część wiedzy muszą przyswoić samodzielnie.

Zjazdy co dwa tygodnie

Jedną z wygód, jakie oferują studia zaoczne kraków, są zjazdy odbywające się co dwa tygodnie. To ogromne udogodnienie dla osób, które zdobyły już pracę i nie mogą poświęcić na naukę w tygodniu zbyt wiele czasu. Obowiązki zawodowe mocno pochłaniają młodych i ambitnych ludzi, dlatego też zajęcia, które mają miejsce co dwa tygodnie na uczelni, są rozsądnym wyjściem. Wiele uczelni oferuje też naukę w trybie hybrydowym, co oznacza edukację zdalną przez znaczną część roku akademickiego. Studenci pojawiają się na uczelni tylko kilka razy, w tym miedzy innymi w celu zaliczenia przedmiotów z bieżącego roku.

Zdobywanie cennego doświadczenia

Pracodawcy niezwykle cenią sobie kandydatów, którzy wkraczają na rynek zawodowy już mając coś do zaoferowania. Osoby, które studiują zaocznie, o wiele szybciej przyswoją obowiązki zawodowe i mają szansę na szybszy awans z uwagi na dłuższy staż pracy. Kierunkowe studia zaoczne kraków są tu bardzo pożądanym i cenionym działaniem, na które niemal każdy pracodawca patrzy bardzo przychylnie.

Ciekawe kierunki na wyciągnięcie dłoni

Oferta uczelni staje się coraz bardziej atrakcyjna, by zachęcić przyszłych studentów do aplikowania. Wyższa Szkoła Europejska kusi wachlarzem nowoczesnych kierunków, które wybitnie poszerzają umysłowe horyzonty studentów. Skandynawistyka, zarządzanie strategiczne, Game design czy grafika reklamowa to tylko niektóre z atrakcyjnych propozycji uczelni. Wykładowcy to najczęściej praktycy, którzy w przystępny sposób przekazują aktualną wiedzę wraz z paletą niezbędnych wskazówek z danej branży. Kadra profesorska kładzie nacisk na praktykę, co intensywnie kształtuje osobowość.

Studia zaoczne Kraków to rozsądna propozycja dla osób, które chcą szybciej wejść na rynek pracy i połączyć obowiązki zawodowe z tematyczną wiedzą.