Święta Małopolski rozpoczynają się od Skawiny

Będą koncerty, pokazy akrobacji rowerowych, specjalna strefa zabaw dla maluchów, małopolskie przysmaki i wyjątkowa atmosfera. Na scenie pojawią się m.in. Brathanki i Gromee. 2 czerwca zapraszamy do Skawiny na inaugurację Święta Małopolski! Uwaga! To dopiero początek emocji, bo w tym roku świętujemy przez kilka tygodni!

Impreza odbędzie się na Starorzeczu Skawinki. Najmłodsi razem ze swoimi rodzicami mogą pojawiać się już od godz. 10. Właśnie o tej porze wystartuje strefa zabaw dla dzieci.
Oficjalna część wydarzenia rozpocznie się o godz. 16.

W dobry nastrój wprowadzi nas występ Kabaretu pod Wyrwigroszem, który błyskawicznie reaguje na otaczającą nas rzeczywistość i w niezwykle humorystyczny sposób potrafi ją komentować. W Skawinie nie będzie inaczej. Jak zapewniają sami kabarciarze, będzie śmiesznie!
Tego dnia zobaczymy także występ zespołu Levi. Najbliższy jest im blues, lecz nie boją się eksperymentu, co sprawia że każde spotkanie z nimi jest muzycznym zaskoczeniem, bowiem nigdy nie wiadomo co wyniknie z ich zabawy muzyką. Na scenie pojawi się także zespół Brathanki, który znany jest wszystkim m.in. z utworu „Czerwone korale” i występuje na deskach muzycznych już od 20 lat. Muzycy wykonują utwory z pogranicza folku, popu i rocka.
Ale impreza to nie tylko emocje muzyczne. Na wszystkich czekają tego dnia wyjątkowe i mrożące krew w żyłach pokazy akrobacji rowerowych w ramach Kampanii Małopolska na rowery – 100% emocji.  Każdy będzie mógł także „wykręcić” sobie sok  jeżdżąc na blender biku.

Przez cały czas będą także organizowane dla dorosłych i dzieci zawody z nagrodami.
Oczywiście nie zabraknie także pysznych regionalnych przysmaków. To będzie wyjątkowy dzień, a to oznacza, że po prostu nie może Cię zabraknąć. Tym bardziej, że na zakończenie przygotowano coś specjalnego! Wspólne świętowanie w Skawinie zamknie swoim występem gwaiazda wieczoru: Gromee, jeden z najpopularniejszych DJ i producentów muzycznych w Polsce. Artysta reprezentował nasz kraj w czasie tegorocznej Eurowizji.

Na wszystkie wydarzenia w ramach Święta Małopolski zaprasza Jacek Krupa, marszałek województwa małopolskiego.

Zobacz pełny program wydarzenia:

 • od 10.00 – strefa zabaw dla dzieci
 • 14.00 – strefa gastronomiczna oraz strefa aktywności
 • 16.00 – oficjalna inauguracja Święta Małopolski z udziałem marszałka Jacka Krupy
 • 16.10 – „Małopolska na rowery – 100% emocji” – pokaz akrobacji rowerowych
 • 16.30 – spotkanie z iluzjonistą Victorem Febo
 • 17.10 – konkurencje rodzinne z nagrodami
 • 17.20 – pokaz akrobacji rowerowych
 • 17.40 – koncert zespołu Levi
 • 18.30 – pokaz akrobacji rowerowych
 • 18.50 – konkurencje rodzinne z nagrodami
 • 19.00 – występ Kabaretu Pod Wyrwigroszem
 • 20.00 – koncert zespołu Brathanki
 • 21.00 – koncert Gromee
go

źródło: malopolska.pl

5 thoughts on “Święta Małopolski rozpoczynają się od Skawiny

 1. Samorząd województwa uruchomi specjalny pociąg Kolei Małopolskich. Bezpłatnie dowiezie on wszystkich zainteresowanych na wspólne świętowanie – odjazd z Dworca Głównego w Krakowie zaplanowano o godz. 15.20, a powrót ze Skawiny – o godz. 23.40. Na pasażerów czekają też liczne atrakcje.

 2. Czytałam na plakacie o darmowych przejazdach koleją w tym dniu. Czy można coś więcej?

 3. Gromee będzie występował na końcu, a zatem pewnie ok 21-22. Natomiast wcześniej też będzie sporo ciekawych atrakcji.

Comments are closed.

%d bloggers like this: