Urządzamy dom

Kupując nowe mieszkanie stajemy przed koniecznością wyboru stylu w jakim będzie urządzone. Do wyboru mamy wiele możliwości, ale ostateczny wybór powinien być podyktowany wyłącznie naszym komfortem.

Styl

Styl mieszkania powinien oddawać nasze potrzeby oraz samopoczucie. Jeśli lubimy dużo przebywać w swoim mieszkaniu i uważamy się za domatorów, to idealnym rozwiązaniem będzie styl skandynawski. Charakterystyczne dla niego są naturalne materiały, zarówno w wyposażeniu wnętrz, jak i wykończeniu. Ściany, nawet te z gołej cegły, są zazwyczaj białe, lub w odcieniach szarości. Podłoga w mieszkaniu urządzonym w tym stylu jest drewniana, niejednokrotnie malowana na kolor biały. Same meble najczęściej wykonane są z drewna i szczególnym uznaniem cieszy się tutaj sosna, ze względu na kolor tego drewna. Styl ten nie przesadza z dodatkami, a te które są, powinny być wykonane na bazie naturalnych składników i tkanin. Doskonale sprawdza się tu len, bawełna czy wełna. Wśród dodatków powinny znaleźć się świeczniki, dywaniki, ramki na zdjęcia i oświetlenie w formie lampionów. Dzięki temu stworzymy prawdziwe przytulne wnętrze.

Dla niektórych osób taka aranżacja może być jednak nudna i dość uboga. Ci z nas którzy mają nieco bardzo artystyczną duszę, powinni zdecydować się raczej na styl romantyczny lub klasyczny. Pierwszy z nich jest bardziej luksusowy. Główną rolę grają tutaj wysokiej jakości materiały oraz elementy wykończenia wnętrz. Doskonale sprawdzają się tu wszelkiego rodzaju obrazy, porcelana, kwiaty, a także pozłacane elementy. Meble są wykonane z dębowego drewna, a mieszkanie wręcz tonie w poduszkach jedwabnych. Jakość element dopełniający całość sprawdzi się też skórzany fotel.

Klasycznie

Styl klasyczny jest równie dystyngowany, ale możemy pozwolić sobie tutaj na więcej ekstrawagancji i eksperymentów. Charakterystycznymi elementami są zwiewne zasłony, staromodne meble, a także rozmaity dodatki, choćby w formie porcelany. Wskazanym kolorem jest pudrowy róż.

Postaw na przestrzenie

Co jednak zrobić, jeśli nasze mieszkanie ma służyć przyjmowaniu dużej ilości gości i chcemy w nim prowadzić otwarty dom? W takim przypadku musimy zadbać o duże przestrzeni oraz wyposażyć nasz salon w spoty stół. Dobrze się tutaj sprawdzi styl nowoczesny czy industrialny. Są one nieco surowe, ale idealnie tworzą przestrzeń do przechadzania się ze szklanką wina po pomieszczeniach i długim rozmową. W tym stylu dominować będzie stal, szkło oraz surowość. Liczba dodatków i ozdobień sprowadzona tu została do minimum. Styl industrialny to przede wszystkim duże przestrzenie oraz nieliczne dodatki, które koniecznie powinny być na bazie sztucznych materiałów lub metalu. Niestety styl ten doskonale pasuje do większych mieszkań czy domów. W małych metrażach wygląda mniej korzystnie, co nie oznacza oczywiście, że nie istnieje możliwość jego zastosowania. Dla osób, które chcą eksperymentować, dostępny jest jeszcze styl śródziemnomorski. Tutaj także wskazane jest posiadanie większego mieszkania, gdyż styl ten charakteryzuje się dużym rozmachem, przesadą i koniecznością zakupu sporych mebli.

Źródło: Home & You
%d bloggers like this: