Usuwanie blizn laserem frakcyjnym? Sprawdź, dlaczego warto rozważyć tę metodę

Trądzik to problem, dotykający tysiące osób w różnym wieku. U niektórych po okresie dojrzewania nie ma po nim śladu, u innych na skórze pozostają nieestetyczne blizny potrądzikowe. Ze względu na ich kształt oraz głębokość wyróżniamy blizny przerostowe, zanikowe oraz przebarwienia. Ich występowanie może wiązać się z nieodpowiednim leczeniem i pielęgnacją trądziku, np. rozdrapywaniem krost, albo mieć związek z genetycznymi predyspozycjami do ich powstawania. Nie ulega wątpliwości, że uszkodzona przez trądzik skóra wymaga odbudowy. Jak usunąć blizny i pobudzić organizm do produkcji kolagenu? Pomóc może laser frakcyjny.

Nowoczesne metody usuwania blizn laserem nie mają sobie równych

Profesjonalne zabiegi z użyciem lasera pozwalają całkowicie pozbyć się blizn potrądzikowych i wszelkich przebarwień, dotykających skórę twarzy. W odróżnieniu od przestarzałych metod radzenia sobie z bliznami, te wykorzystujące laser frakcyjny CO2 są wysoce skuteczne i nastawione na długotrwałe rezultaty. Jeśli kondycja skóry na to pozwala i pacjent zostanie zakwalifikowany do zabiegu, specjalista przeprowadzi kilka serii, podczas których zniszczony naskórek zostanie pobudzony do regeneracji. Dzieje się tak, gdy mikroskopijna wiązka lasera wnika w skórę, podgrzewa wodę w tkance i doprowadza do jej odparowania, czyli ablacji. W ten sposób powstają kontrolowane mikrouszkodzenia w postaci siateczki. W efekcie w obszarze zabiegowym tworzą się więc kanaliki otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. To prowadzi do szybkiej regeneracji skóry poprzez odbudowę włókien kolagenowych. W przypadku leczenia blizn potrądzikowych, pobudzenie przebudowy struktur okazuje się więc kluczowe. Usuwanie blizn laserem jest skuteczną metodą, przynoszącą stosunkowo szybkie rezultaty. Z racji tego, że ablacyjny laser frakcyjny mocno oddziałuje na skórę, jej zniszczona zewnętrzna warstwa w krótkim czasie zostaje zastąpiona nową.

Terapia laserowa sposobem na trudne w usunięciu blizny potrądzikowe

Możliwości lasera frakcyjnego CO2 są bardzo szerokie. W medycynie estetycznej oraz dermatologii laser ten służy usuwaniu niechcianych zmian, występujących na skórze. Z jego pomocą można usunąć blizny, ale także wygładzić zmarszczki oraz ogólnie poprawić wygląd, eliminując przebarwienia i wyrównując koloryt skóry. Chcąc trwale usunąć blizny po trądziku, umów się na konsultację w Instytucie Medycyny Estetycznej i Kosmetologii Dermedik. Wśród usług oferowanych pacjentom z bliznami potrądzikowymi, znajduje się zabieg laserem frakcyjnym CO2. Podczas konsultacji specjalista sprawdzi, czy nie występują u Ciebie przeciwwskazania do redukcji blizn tą metodą i odpowie na wszystkie pytania. Dzięki nowoczesnym zabiegom regenerującym skórę, w krótkim czasie da się uzyskać zadowalające efekty. Dowiedz się więcej, odwiedzając stronę Instytutu Dermedik, gdzie są przeprowadzane m.in. laserowe zabiegi na twarz.

%d bloggers like this: