V Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

26 kwietnia 2018 r. Katolickie Przedszkole przy parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie, zorganizowało już po raz piąty Gminną Olimpiadę Sportową Przedszkolaków pod hasłem „Przedszkolaki lubią ruch, zdrowy wtedy jest ich duch.” W olimpiadzie udział wzięło 54 zawodników z 18 placówek.

Wydarzenie to, jak co roku, spotkało się z dużym zainteresowaniem przedszkoli i klas zerowych szkół podstawowych z terenu Miasta i Gminy Skawina. W olimpiadzie udział wzięło 54 zawodników z 18 placówek. Tegoroczni „olimpijczycy”, przenieśli się na wiejskie podwórko, by naśladując zwierzęta z gospodarstwa, wykonać jak najsprawniej poszczególne zadania sportowe. Oprócz konkurencji indywidualnych, pojawiły się zabawy zespołowe, takie jak „Barani skok” „Kaczy chód” czy „Kurki i jajko”, a które wymagały od dzieci współdziałania. Przedszkolaki zwinnie, sprytnie oraz sprawnie wykonały każde zadanie, dlatego bieganie, skoki obunóż, pokonanie toru przeszkód, rzut do celu czy utrzymanie równowagi nie sprawiły im żadnych trudności. Nie zabrakło biegających koni, skaczących królików, zwinnych kotów oraz pracowitego gospodarza.

Na zakończenie olimpiady sędzia porównała liczbę zdobytych przez drużyny punktów i ogłosiła, że zwycięzcami zostają wszystkie przedszkolaki. Drużyny nagrodzono sportowymi pucharami oraz nagrodami rzeczowymi, a zawodników dodatkowo złotymi medalami, dyplomami oraz upominkami. Teresa Lelek – dyrektor Katolickiego Przedszkola w Skawinie, złożyła podziękowania wszystkim osobom, instytucjom oraz sponsorom, które zaangażowali się w organizację Gminnej Olimpiady Sportowej Przedszkolaków.

źródło: gminaskawina.pl / Katolickie Przedszkole w Skawinie