VI Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany

11 listopada to dla mieszkańców naszej gminy nie tylko obchody Narodowego Święta Niepodległości, ale również Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany, organizowany już po raz szósty.

W tym roku impreza będzie połączona ze zbiórką funduszy na leczenie i rehabilitację Leszka Krydy, radnego RM w Skawinie.

VI Górski Bieg Niepodległości Skawina-Mogilany to impreza organizowana przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka”, realizowana przy wsparciu finansowym Gminy Skawina, Gminy Mogilany, Powiatu Krakowskiego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Biegacze i biegaczki pokonają na nim średnio trudną trasę o długości 8 km, z różnicą wzniesień wynoszącą 170 m.

Podczas wydarzenia odbędzie się zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację Leszka Krydy, pracownika MPEC Skawina, radnego miasta Skawina, kochającego męża i ojca.

Wszystko zaczęło się pod koniec marca. Nieprawdopodobne jak w jednej chwili zdrowy, silny mężczyzna może trafić tak nagle do szpitala, a jego stan po 24h tak się pogorszy, że trafi na intensywną terapie i nie będzie mógł samodzielnie oddychać. Szok, niedowierzanie. Nikt się tego nie spodziewał. Pierwsze tygodnie to były najgorsze chwile w życiu całej naszej rodziny. Nie mogłam uwierzyć, że to spotyka mojego tatę. Zespół Gullaina-Barrego to rzadka choroba (zapadalność 1-4/100 000/rok), na którą właśnie zachorował mój tata. Do tego wszystkiego doszło ostre rozsiane zapalenie rdzenia kręgowego (ADEM), więc tata aktualnie nie może chodzić ani samodzielnie funkcjonować.

Na dzień dzisiejszy tata potrzebuje przynajmniej 6-miesięcznej rehabilitacji w specjalistycznym ośrodku, choć nie wiemy co czeka nas dalej. Tata pragnie wrócić do swojego życia sprzed choroby, żeby tak się stało wymaga codziennej rehabilitacji oraz sprzętu, który pomoże mu funkcjonować – tak pisze o swoim tacie córka Alicja, na co dzień uczennica szkoły średniej, pasjonatka biegania, członkini grupy „Skawina Biega”.

Organizatorzy zbiórki liczą na życzliwość, wyrozumiałość i wsparcie dla potrzebującego Leszka.

źródło: UKS Jedynka